Advert

CUMHURİYETİN 100. YAŞINDA FENER ALAYI DÜZENLENDİ

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhuriyet Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında Alaçam Kaymakamı Fatih Kayabaşı’nın katılımı ile Fener Alayı yürüyüşü düzenlendi.

CUMHURİYETİN 100. YAŞINDA FENER ALAYI DÜZENLENDİ

Alaçam kaymakamlığı ve Alaçam Belediyesinin birlikte organize ettiği “Fener Alayı Yürüyüşü” vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Cumhuriyet meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanan yüzlerce vatandaşın ellerindeki Türk Bayrakları ve meşaleleri ile başlayan yürüyüşü Cumhuriyet Meydanında son buldu.

                Fener Alayına Alaçam Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Belediye Başkanı İlyas Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Yakup Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Aktaş, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Yöneticileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Şehit Yakınları, Gaziler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

                Yürüyüşe büyük katılım gösteren Alaçamlılara teşekkür eden Kaymakam Kayabaşı, “100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlık ve egemenlik ateşiyle yakılan Cumhuriyet meşalesini son nefesimize kadar aynı ruh ve aşkla taşıyacağımızı sokaklara dar gelen çocuk, genç, yaşlı demeden yüzlerce vatandaşımızın katılımlarıyla gerçekleşen 100. Yıl Fener Alayı Yürüyüşümüz ile bir kez daha kanıtladık. Fener alayımıza katılarak Cumhuriyetimizin 100. Yılının heyecanını ve coşkusunu bizlerle paylaşarak bizleri onurlandıran ve 100. yıl heyecanını hep birlikte yaşamak için sokaklara dökülen ve cumhuriyetimize sahip çıktığımızı ve sahip çıkacağımızı gösteren halkımıza, programda emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI