Advert

ALAÇAMLI ERHAN KIRBAŞ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türk Dil Kurumu (TDK) iş birliğiyle Türkiye genelinde yapılan, “Cumhuriyet ve Türkçemiz” konulu deneme yarışmasında, Alaçamlı Erhan Kırbaş, birinci oldu.

ALAÇAMLI ERHAN KIRBAŞ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türk Dil Kurumu (TDK) iş birliğiyle Türkiye genelinde yapılan, “Cumhuriyet ve Türkçemiz” konu deneme yarışmasında, kütüğü Samsun Alaçam Karahüseyinli olan, Antalya Kemer Ünal Aysal Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Erhan Kırbaş, “Türkçeyle Yazılan Destan: Cumhuriyet” isimli eseriyle Türkiye birincisi oldu.

Türkçe’nin öğrenciler arasında etkin ve doğru kullanımını yaygınlaştırmak, başarılı çalışmaları da ödüllendirmek amacıyla liselerden 81 ilden katılım oldu. İllerden yapılan değerlendirmeler ile il birincisi seçilen 81 eser arasından da Antalya Kemer Ünal Aysal Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Erhan Kırbaş, “Türkçeyle Yazılan Destan: Cumhuriyet” isimli eseriyle Türkiye birincisi oldu. Birinci Kırbaş, ayrıca 30 bin liralık ödülü hak etti. Eser Türk Dil Kurumu’nun Türk Dili Dergisinde yayınlanacak.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında gurur verici birincilik kazanan Erhan Kırbaş’ın, Samsun Alaçam Karahüseyinli’de yaşayan dedesi Kemal Kırbaş ve babaannesi Şükriye Kırbaş, çok sevinçli olduklarını dile getirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI