Advert

MUSTAFA OLGUN DAVUL ZURNA İLE KARILANDI

Arnavutluk’ta 23-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonasında 97 kg da Dünya 2. olan Mustafa Olgun için Yakakent Belediyesi tarafından ilçe Cumhuriyet Meydanında karşılama töreni düzenlendi.

MUSTAFA OLGUN DAVUL ZURNA İLE KARILANDI

Uzun araç konvoyu ve meşalelerle ilçeye giriş yapan Olgun’u davul zurna eşliğinde yoğun bir kalabalık ilçe meydanında karşıladı. İlk olarak Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç ve  Yakakent Belediye Başkanını makamında ziyaret eden Olgun daha sonra protokol üyeleri ile birlikte tören alanına geçiş yaptı.

                Törende konuşan Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, Türk halkı olarak sevinç ve gururu bir arada yaşdıklarını, elde edilen başarıdan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

                Ardından konuşan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Yakakent Belediyesi’nin özellikle güreş sporuna büyük destek verdiğini, alınan başarı ile Türk halkı ve Yakakentli hemşehrilerimiz gururu ve sevinci yaşadıklarını ifade etti.

                Başkan Hüseyin Kıyma konuşmasında şunları söyledi; “Ata sporumuz olan güreşe verdiğimiz önem ve emeklerin meyvesini almanın gururunu yaşıyoruz. Mustafa kardeşimizin göstermiş olduğun başarı bizlerin yüreklerini kabarttı ve Türk halkını büyük bir şekilde gururlandırdı. Şahsım, Yakakentli vatandaşlarımız ve tüm Türk Milleti adına kendisinden Allah razı olsun. Emeği geçen, katkıda bulunan ve destek veren herkese buradan teşekkür etmek istiyorum. Gururumuzsun. Bundan sonraki turnuvalarda da başarılarını diliyorum” ifadelerini kullandı.

                Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Dünya 2.cisi Mustafa Olgun’a Cumhuriyet altını takdim ederek başarılar diledi. Toplu resimlerin çekilmesinin ardından Mustafa Olgun ilçe meydanında uzun araç konvoyu ile hemşehrilerini selamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI