Advert

VALİ TAVLI’NIN ’10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Samsun Valisi Orhan Tavlı 10 Kasım Atatürk'ü anma günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer erdi. İstiklâl mücadelemizin başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 85’inci sene-i devriyesinde saygı

VALİ TAVLI’NIN ’10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’ MESAJI

19 Mayıs 1919’ da Samsun’umuza çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı’mızı, 29 Ekim 1923’te Ankara’da Cumhuriyetimizi kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır.

                Bu sebeple bizler de, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimize ve çocuklarımıza en iyi şekilde anlatacak, onun “en büyük eserim” dediği ve 29 Ekim’de 100. Yılını büyük bir iftiharla kutladığımız Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getireceğiz.

                Kahraman ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını aklımızdan bir an olsun çıkartmayacak, her bakımdan müreffeh bir Türkiye Cumhuriyeti hedefine ulaşmak için gayretle çalışmayı sürdüreceğiz.

                Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI