Advert

KAYMAKAM'DAN DEFNE FABRİKASINA ZİYARET

Alaçam İlçesi Kadıköy mahallesinde bulunan Murat Asan ve Levent Asan Kardeşlere ait Defne Fabrikasına İlçemiz Kaymakamı Fatih Kayabaşı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Özcan, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir Mahalle Muhtarı Kaya Asan ile birlikte ziyar

KAYMAKAM'DAN DEFNE FABRİKASINA ZİYARET

Yapılan çalışmalar hakkında İşletme Sahibi Murat Asan’dan bilgi alan Kaymakam Fatih Kayabaşı sadece İlçemize değil bölgeye hitap eden böyle bir tesisin ilçemizde olmasının ilçemiz adına büyük bir avantaj olduğunu belirtti. İşletme sahibi Murat ve Levent Asan kardeşleri tebrik ederek bol bereketli bir sezon geçirmeleri dileğinde bulundu.

ASAN: İZMİR'E GÖNDERİYORUZ

                Defne yaprağının birçok sektörde kullanım alanı olduğundan da bahseden Murat Asan, "Biz fabrikamızda topladığımız ve işlem gören defne yapraklarını İzmir'e gönderiyoruz. Fabrikamızda, gıda sektöründe kullanılmak üzere baharatlık defne yaprağı kurutma işlemi yapıyoruz fakat defne yaprağı ilaç sanayisinden temizlik sektörüne kadar birçok alanda kullanılmaktadır" açıklamalarında bulundu.

                Defne yaprağı kurutma yöntemleri ve defne yaprağıyla ilgili genel bilgilerde veren Murat ve Levent Asan, "Defne yaprağı üreticisine kazandıran bir türdür ve biz bu işte ilerlemeyi, Alaçam'da üretilen defne yaprağının kalitesini Türkiye'ye duyurmak istiyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI