Advert

GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNDE FAALİYETLER ARTARAK DEVAM EDİYOR

Alaçam Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğüne bağlı Spor Tesisleri, Gençlik Merkezi ve KYK Müdürlüklerinde spor, kültür ve sanat çalışmaları artarak devam ediyor.

GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNDE FAALİYETLER ARTARAK DEVAM EDİYOR

Alaçam Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan; Bu güzel kareler sadece 1 günümüzün içinden daha nicelerini görmek ve yaşamak için güçlü bir ekiple herdaim sizlerleyiz. Gençlik Merkezleri;  gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek gençlerin kişisel, sosyal ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmak,  gençlere rehberlik ve danışmanlık yapmak,  gençleri zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek ve gençlerin çeşitli aktiviteler içinde yer alarak sosyal beceriler kazanabilmesi ve paylaşımlarda bulunabilmeleri amacıyla çeşitli çalışmalar yapan, tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve spor faaliyetleri düzenleyen merkezimizde gençlerimizle her zaman keyifli vakit geçirmek ve onlarla birlikte olmak bizlere azim vermektedir.Haftanın her günü açık bulunan Gençlik Merkezimizde Gençler için güvenli ve sağlıklı bir ortam sunulmakta olup sanatsal ve kültürel aktivitelerin yanı sıra organizasyon becerisi kazandırmak, toplumsal uyum sağlamak ve farkındalık yaratmak  adına da Gönüllü Gençlerimizle birlikte  çok çeşitli aktiviteler gerçekleştirmekteyiz.Kur’an-Kerim, El Sanatları, Bilgisayar, Robotik Kodlama, Sınavlara Hazırlık, Drama, Tarih Okumaları, Akıl ve Zeka Oyunları, İngilizce eğitim atölyelerimiz ile birlikte Bakanlık Projelerinin yürütüldüğü sosyal bir alan olma özelliğine sahibiz.

                Spor Tesislerimizde haftanın her günü saat 22:00’ye kadar Uzman Antrenörlerimiz eşliğinde sporcu yetiştirmeye yönelik antrenmanlarımız aralıksız devam ediyor. Voleybol, Bocce, Güreş, Taekwondo, Wushu, Futbol ve Atletizm branşlarında halihazırda bulunan antrenmanlarımız devam ederken Bakanlığımız Projelerimizden Sokaklar Bizim Basketbol, Mutlu Çarşamba, 4. Sınıflar Spor Dalı Eğitimi, Yetenek Tarama, Koşabiliyorken Koş , Evinin Sultanları ve İlçe Müdürlüğümüz projeleri Mobil Spor Okulu, Minikler Sporla Tanışıyor, Anaokulu Ritim ve Hareket Eğitimi, Özel Eğitim Öğrencilerini sporla tanıştırma faaliyetlerimiz 6 yıldır düzenli olarak uygulanmaya devam etmektedir.

                Kredi Yurtlar Kurumumuzda barınan Üniversite Öğrencilerimin tüm tesislerimizden faydalanabilmesi için çalışma saatleri düzenlenerek aktif katılımları sağlanmış, ayrıca yurdumuz içerisinde kuaförlük, diksiyon, Kur’an-ı Kerim, Gençlik Merkezimizde Bilgisayar kursları açılmıştır. Yurtiçi aktivite ve turnuvalar planlanarak Gençlerimizin sosyalleşmesi ve kaliteli zaman geçirmelerine olanak sağlanmıştır.

                Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğümüz bünyesinde Kulüplerimizde gençlerimizin ilgi alanlarına göre kendilerini ilgi duydukları ve çalıştıkları alanın özelliğine göre ifade edebilecekleri her türlü faaliyeti tasarlayıp, planlayıp ve gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Bu kulüpler ve içeriği aşağıda belirtilmiştir. Gençlik Merkezleri Kulüplerinin esası Gençlik Merkezlerimizdeki Atölye çalışmaları ile teorik/bilişsel gelişimlerini gerçekleştiren/gerçekleştirmeye devam eden gençlerimizin bu çalışmalarını çevreyle, toplumla paylaşmasını ve kendilerini ifade edebilmelerini sağlamalarına fırsat sunmaktadır. Bu; gençlerin atölye çalışması gerçekleştirdiği alana göre konserler, sergiler, gösteriler, oyunlar, müsabakalar, münazaralar, doğa yürüyüşleri, gönüllülük faaliyetleri, kitap okuma kritikleri, konferanslar, sempozyumlar vs. olabilmektedir. Böylece gençlerimizin kişisel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlanmaktadır. Dolayısıyla kulüpler atölyede öğrenilenlerin uygulama alanlarıdır. Bu faaliyetlerin planlanması, kurgulanması, gerçekleştirilmesi gençlik merkezi görevlilerinin rehberliğinde gönüllü, o alana ilgisi olan gençlerin bizzat kendileri tarafından yapılmaktadır. Her bir kulüpte o alanla ilgili tüm bu iş ve işlemler; gönüllü gençlerimiz marifetiyle gençlik liderlerimiz görevlilerimiz rehberliğinde organize edilmektedir.

                Karaaslan; yorulmadan özveri ile çalışmaya devam eden Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzün tüm birimlerinde görev yapan her kademedeki arkadaşlarıma teşekkür ederim dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI