Advert

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

24 Kasım 2023 saat 10.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Alaçam Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla yapıldı.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunma programına İlçe Milli Eğitim Müdürü  Resul Özkurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, Okul ve Kurum Müdürleri, siyasi parti  temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

                24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili ikinci program saat 11.00’da Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Şehit Kadir Kara İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarağından hazırlanan programa Alaçam Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Jandarma Komutanı Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Resul Özkurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, Okul ve Kurum Müdürleri, siyasi parti  temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Emekli Öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

                Günün anlamına ilişkin yaptığı konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü  Resul Özkurt, şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin kurucusu, başöğretmen, Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında millet mektepleri başöğretmenliğini kabul etmesi nedeniyle her yıl kutladığımız öğretmenler günümüz kutlu olsun. Öğretmenlik zordur. Bir o kadar da onurludur. Kutsal kalmış, kutsal kalacaktır.

                Karatahtanın önünde duran da öğretmen, Akıllı tahtanın önünde duran da öğretmen. Okulların fiziki özellikleri yenilendi, öğretilecek konular güncellendi, çoğaldı. Eğitim sistemleri değişti, okulların isimleri yenilendi. Tüm bu yenilik ve değişikliklere rağmen değişmeyen tek gerçek öğretmen ve sevgi dolu yüreğidir. Ne geçmiş öğretmensiz olabilmiştir, ne de gelecek öğretmensiz düşünülebilir. Böyle kutsal bir mesleği elbette ki bir günlük programla anmak, onun önemini anlama açısından yeterli olmayacaktır. Ancak öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında bilinçli ve duyarlı hale gelinmesini sağlamak için 24 Kasım çok önemlidir.

                Öğrencilerimizin akılcı, bilimsel, araştıran, öğrenmek isteyen, bilgiye ulaşabilen, paylaşımcı, iletişim becerisine sahip, ileri teknolojiyi kullanabilen, tamamen bilgiyle donanımlı nesilleri, değerlerimizle, vatan, millet, bayrak sevgisiyle yoğurarak yetiştirmemiz temel amacımızdır. Öğretmen olarak bu bilinç ve sorumlulukla yurdun her tarafında görevlerimizi yılmadan, usanmadan yerine getirmekteyiz.

                Mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz, aramızdan ayrılan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında huzur temenni ediyor, Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Yüzünüzden tebessüm, yüreğinizden sevgi eksilmesin. Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle öğretmenler günümüz kutlu olsun” dedi.

Program sonunda Öğretmenler tarafından düzenlenip sunulan müzik şöleni ile katılımcılara güzel bir müzik şöleni ile program son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI