Advert

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI YAPILDI

Alaçam Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından geleneksel hale getirilen Siyer-i Nebi Yarışması’nın sınavı Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI YAPILDI

Alaçam Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Alaçam İlçe Temsilciliği tarafından organize edilen sınav tüm Türkiye ile aynı anda ilçemizdeki 4 Lise öğrencisinin katılımı ile  Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

                Liseli gençler arasında yapılan ve kaybedeni olmayan sınavda öğrenciler Peygamberimizin hayatını anlatan kitaptan sorumlu oldular. Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan sınav 4 Lisede öğrenim gören 168 öğrenci başvuru yaptı 83 öğrenci sınava katıldı. sınav 11.00’de başlayıp 13.00’te sona erdi. Sınav soru ve çözümleri AGD TV Youtube kanalında yayınlandı.

Yarışma sonrasında gazetemize bir açıklama yapan AGD Alaçam İlçe Temsilcisi İsmail Şahin şunları söyledi: “Yarışma sonuçları 31 Aralık akşamı ilçemizde düzenlenecek Mekke’nin Fethi programında açıklanacak. Bu yarışmanın yapılmasında bizlere yardımcı olan ilçe milli eğitim müdürümüze ve ilgili okulların müdür ve öğretmenlerine, yarışmaya katılan öğrencilerimize ve desteğini esirgemeyen ailelerine teşekkür ederim. 

                Her yönüyle önderimiz ve rehberimiz olan Hz. Peygamber’in hayatını ve ahlakını tanıtmayı ve okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediğimizi yarışmanın hayırlara vesilece olacağına inanıyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI