Advert

ŞEHİT KADİR KARA ANADOLU İMAMA HATİP LİSESİ 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE ÜNİVERSİTE TANITIM GEZİSİ

Şehit Kadir Kara Anadolu İmama Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile üniversite tanıtım gezisi düzenledi.

ŞEHİT KADİR KARA ANADOLU İMAMA HATİP LİSESİ 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE  ÜNİVERSİTE TANITIM GEZİSİ

Şehit Kadir Kara Anadolu İmama Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile üniversite tanıtım gezisi düzenledi. Öğrencilerin üniversiteye hazırlık aşamasında motivasyonlarını artırmak, ders deneyimi yaşatmak ve üniversite havasını solutmak amacıyla düzenlenen gezi, 7 Aralık 2023 Perşembe günü gerçekleşti. Öğrencilere Şehit Kadir Kara Anadolu İmama Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Lokman Kağızmanlı ve Meslek Dersleri Öğretmeni Mustafa Zengin refakat etti.

                Gezi, önce EKET Fuarcılık Üniversite Tanıtım Günleri’ni ziyaret ile başladı. Öğrenciler burada üniversiteler hakkında genel bilgi sahibi olduktan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni ziyaret ettiler. Burada derslere katılan öğrenciler fakülte çevresini ve Kampüs Camisi’ni de gezme fırsatı buldular.

                TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip lisesine “Dürüstlük” konusunda seminer veren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Şahin’i de makamında ziyaret ettiler.  Öğrenciler bu gezinin üniversite kültürünü tanımada kendileri için fark yarattığını ifade ettiler.

                Okul Müdürü Nurcan Bolat, "Öğrencilerimizle yakından ilgilenen İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Şahin’e, gezi sürecinde öğrencilerimize refakat eden Müdür Yardımcısı Lokman Kağızmanlı ve İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Mustafa Zengin'e teşekkür ederim." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI