Advert

BİLİNÇLİ TEKNOLOJİ KULLANIMI SEMİNERİ

Yakakent İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen "Bilinçli Teknoloji Kullanımı "konulu seminere düzenlendi.

BİLİNÇLİ TEKNOLOJİ KULLANIMI SEMİNERİ

Yakakent İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İlker Öksüz konu hakkında şu bilgileri verdi: Seminerimize katılım sağlayan tüm velilerimize ve emek veren Rehber öğretmenimiz Erdoğan Delihasanoğlu Bey'e teşekkür ederim dedi.

                İmam Hatip Ortaokulu Rehber Öğretmeni Erdoğan Delihasanoğlu konu ile ilgili bilgilendirmesinde Çocuklar için teknolojinin kullanımı konusu, son yıllarda aileler, eğitimciler ve sağlık uzmanları tarafından giderek daha fazla ele alınmaktadır. Bilinçli teknoloji kullanımı, çocukların teknolojiyi güvenli, sağlıklı ve etkili bir şekilde kullanmalarını sağlamak için önemlidir.

                Çocuğunuzun yaşına uygun teknoloji kullanmasını sağlayın. Bazı uygulamalar veya cihazlar, belirli yaş grupları için tasarlanmış olabilir. Bu nedenle, çocuğunuzun yaşına uygun olan teknolojileri kullanmasına özen gösterin. Teknolojinin sınırlarını belirleyin. Çocuğunuzun ne kadar süre teknoloji kullanabileceğini, hangi uygulamaları veya cihazları kullanabileceğini, hangi web sitelerine erişebileceğini belirleyin.

                Delihasaoğlu, İnternet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır ve insanların her geçen gün gittikçe artan “üretilen bilgiyi saklama, paylaşma ve ona kolayca ulaşma” istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir. Bu teknoloji yardımıyla pek çok alandaki bilgiye insanlar kolay, ucuz, hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilmektedir.

                Sağlıklı internet kullanımı; çocukların ve gençlerin yönlendirmelerine, hızlarını toplarken okuma, yazma, yaşadıkları deneyimlerini ayarlamalarına ve bilgi seçme, sınıflandırma gibi çeşitli becerilerini kullanmalarına yardımcı olmaktadır. Kontrolsüz internet kullanımı ise çocuğun ve gencin fiziksel, psikolojik, sosyal ve bilişsel gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Kontrolsüz teknoloji kullanımı, internet ve sosyal platformları kullanma yaşının gittikçe düşmesi hem ailelerin hem de okul sisteminin bilinçlendirme ve önleyici tedbirler almalarını zorunlu kılmaktadır dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI