Advert

FİLİSTİN KERMESİNE YOĞUN İLGİ

Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesinin önderliğini yaptığı Filistinli kardeşlerimize yardım kermesi Alaçam halkı tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

FİLİSTİN KERMESİNE YOĞUN İLGİ

20 Aralık 2023 Çarşamba günü ilçemiz meydanında saat 9.40’da Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla açılışı yapılan kermese Alaçam Kaymakamı Sayın Fatih Kayabaşı, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve halk katıldı.

                Alaçam Kaymakamı Fatih Kayabaşı, açılış konuşmasında Gazze'de insanlık suçu işlendiğini, insanlığın yok edildiğini, bu etkinlikle tarafımızı belli ettiğimizi ifade etti ve kermesin organize edilmesinde emeği geçen Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci ve öğretmenlerine, öğrencilerine, velilerine ve destek olan tüm herkese teşekkür etti.

                Okul Müdürü Nurcan Bolat, "Filistin ve Gazze'de zulüm altında olan din kardeşlerimize yardım etmek ve acılarını bir nebze de olsa paylaşmak amacıyla Okul Aile Birliği Yönetim Kurulunun aldığı kararla yaptığımız kermesimize öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, tüm siyasi parti üyeleri, STK'lar, Alaçam esnafı ve halkının yardımlarıyla amacına ulaştı. Alaçamlı kadınlar kermesimize çok büyük destek verdi. Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak gerek kermesin hazırlanmasında gerekse kermes sırasında gösterdikleri özverili çalışmalarla fiili dualarını yerine getiren tüm herkese teşekkür ediyorum. " Müminler ancak kardeştir ayeti kerimesi bize fiziki mesafelerin önemli olmadığını, Müslümanların dünyanın neresinde olursa olsun kardeş olduğunu ve birlik beraberlik içinde olmamız gerektiğini gösteriyor. Gazze'de yaşanan katliamı bitirmeye gücümüz yetmese de yediden yetmişe sizinleyiz diyebilmenin onurunu hep birlikte yaşadık." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI