Advert

YILLARA MEYDAN OKUYAN İÇME SUYU DEPOSU YENİLENİYOR

Yıllardır ilçeye içme suyu temin eden ve kullanım ömrünü tamamlayan su deposu Samsun Büyükşehir Belediyesi (SASKİ) tarafından yenileneceği bildirildi.

YILLARA MEYDAN OKUYAN İÇME SUYU DEPOSU YENİLENİYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi (SASKİ) Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada çok sayıda mahalleye su temin eden Alaçam Merkez İçme Suyu Deposu’nu ekonomik ömrünü tamamlaması ve su kayıplarının fazla olması sebebiyle yenileme kararı aldıklarını yeni deponun en kısa zamanda ilçeye kazandırılacağı söylendi.

İşletmeye alınan 19 Mayıs Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı Projesi ile Ondokuzmayıs ve Bafra ilçelerinin birçok mahallesini memba kalitesinde suyla buluşturan SASKİ Genel Müdürlüğü, Alaçam ve Yakakent ilçelerine de ulaştırmak için isale hattı yatırımlarına devam ediyor. Bafra-Alaçam-Yakakent güzergahındaki hattın Alaçam-Yakakent arası tamamlanırken, Bafra-Alaçam arasındaki çalışmalar ise hızla devam ediyor.

400 BİN KİŞİ İSTİFADE EDECEK

SASKİ, İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı Projesi’ni Mart ayı başında bitirmek için büyük emek harcıyor.  Ekipler, diğer yandan da ekonomik ömrünü tamamlayan içme suyu depolarını yeniliyor. Alaçam’da birçok mahalleye su verilen Alparslan Mahallesi’ndeki merkez deposu, ekonomik ömrünü tamamlaması ve su kaybının fazla olması nedeniyle yıkıldı. 200 metreküp su hacmine sahip deponun yerine 1000 metreküp hacminde yeni bir depo inşa edecek. İsale hattı bittiğinde SASKİ, 19 Mayıs Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden gelecek suyu yeni depo üzerinden mahallelere dağıtacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI