Advert

VALİ TAVLI SAMSUN ŞEHİR HASTANESİNİ ZİYARET ETTİ

Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Şehir Hastanesi inşaatını ziyaret etti. Dev hastane inşaatını detaylı bir şekilde gezen Vali Tavlı, yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı. Ziyarette Vali Tavlı’ya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Uras da eşlik etti

VALİ TAVLI SAMSUN ŞEHİR HASTANESİNİ ZİYARET ETTİ

‘Sağlık Bakanlığının öz kaynaklarıyla yapılan Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi’ olma özelliğini taşıyan Samsun Şehir Hastanesinde fiziki gerçekleşme yüzde 90’a ulaştı.

ONKOLOJİ, NÜKLELER TIP, KALP DAMAR

Kaba inşaatı tamamlanan ve fiziki gerçekleşmesi yüzde 90’a ulaşan Samsun Şehir Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor. Hastanede genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi de bulunduracak.

BU YILIN İLK YARISINDA…

Vali Orhan Tavlı, konuyla ilgili yaptığı kısa açıklamada, “234 bin 371 metrekare arsa alanı ve 68 bin 990 metrekare oturum alanı olan hastanemizin 2024 yılının ilk yarısında tamamlanması hedefleniyor” bilgisini verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI