Advert

SAHİL GÜVENLİK'TEN ÖĞRENCİLERE DENİZCİLİK SEMİNERİ

Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Alaçam Şehit Muhammet Ali Aksu İlk/Ortaokulunda öğrencilere "Geleceğin Denizcileri" konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

SAHİL GÜVENLİK'TEN ÖĞRENCİLERE DENİZCİLİK SEMİNERİ

Öğrencilere mesleki tanıtım yapmak amacıyla Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından "Geleceğin Denizcileri" konu başlıklı seminer düzenlendi. Sahil Güvenlik Komutanlığı'nı tanıtmak amacıyla düzenlenen seminer Şehit Muhammet Ali Aksu İlk/Ortaokulunda gerçekleştirildi. 250 öğrencinin katıldığı eğitim faaliyetinde öğrencilere denizlerimizdeki biyolojik çeşitliliğin korunması ve kirliliğin önlenmesi gibi konularda da bilgiler verildi.

 SAHİL GÜVENLİĞİN ALANLARI NELER:

                Denizlerde ve adalarda meydana gelen tıbbi tahliye ve hasta nakli faaliyetlerini ilgili kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde yürütmek. 

                Deniz güvenliğinin ve deniz emniyetinin sağlanmasına yönelik olarak izleme, gözetleme, takip ve kontrol imkân ve kabiliyetlerini geliştirmek ve gerekli diğer tedbirleri almak.

                Deniz güvenliği kapsamında denizlerde hükümranlık haklarının kullanıldığı deniz alanlarının sınırlarında ve deniz yan hudutlarında kontrolün sağlanmasına yönelik ekonomik devriye görevleri icra etmek.

                Deniz yetki alanlarında icra edilen bilimsel araştırma, hidrokarbon arama, sondaj, kablo ve boru hattı döşeme, balıkçılık gibi faaliyetleri izlemek, takip etmek, kontrol etmek ve izinsiz yapılan faaliyetleri engellemek.

                2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu çerçevesinde? denizlerde kültür ve tabiat varlıklarını meydana çıkarmak üzere izinsiz ve ruhsatsız olarak araştırma, sondaj ve kazı yapılmasına engel olmak, dalışa yasak bölgelerde dalış yapılmasını engellemek, yurtiçinde korunması gereken kültür ve tabiat varlıklarının deniz yolu ile yurtdışına çıkarılmasını engellemek.

                Şehit Muhammet Ali Aksu İlk/Ortaokulu Müdürü Mücahit Şen Öğrencilere "Geleceğin Denizcileri" konulu bilgilendirme semineri düzenleyen Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı elamanlarına teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI