Advert

SAMSUN SAHİL GÜVENLİK, LİSE ÖĞRENCİLERİNE DENİZCİLİK VE ÇEVRE BİLİNCİ SEMİNERİ VERDİ

Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) 2023-2024 Eğitim ve öğretim yılının 1. dönemin son haftasını yaşadığımız şu günlerde okullarda daha çok sosyal etkinlik faaliyetleri yapılıyor.

SAMSUN SAHİL GÜVENLİK, LİSE ÖĞRENCİLERİNE DENİZCİLİK VE ÇEVRE BİLİNCİ SEMİNERİ VERDİ

Etkinlikler kapsamında Samsun Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı tarafından "Denizlerde Çeken Akıntı ve sahil kenarındaki boğulma vakalarından ilk müdahale" konulu seminer düzenlendi. Boğulma vakalarının önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikle müdahale teknikleri detaylarıyla öğrencilere anlatıldı.

Deniz güvenliği kapsamında denizlerde hükümranlık haklarının kullanıldığı deniz alanlarının sınırlarında ve deniz yan hudutlarında kontrolün sağlanmasına yönelik ekonomik devriye görevleri icra etmek. Deniz yetki alanlarında icra edilen bilimsel araştırma, hidrokarbon arama, sondaj, kablo ve boru hattı döşeme, balıkçılık gibi faaliyetleri izlemek, takip etmek, kontrol etmek ve izinsiz yapılan faaliyetleri engellemek.

2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu çerçevesinde? denizlerde kültür ve tabiat varlıklarını meydana çıkarmak üzere izinsiz ve ruhsatsız olarak araştırma, sondaj ve kazı yapılmasına engel olmak, dalışa yasak bölgelerde dalış yapılmasını engellemek, yurtiçinde korunması gereken kültür ve tabiat varlıklarının deniz yolu ile yurtdışına çıkarılmasını engellemek. Şehit Muhammet Ali Aksu İlk/Ortaokulu Müdürü Mehmet Çay, Öğrencilere "Geleceğin Denizcileri" konulu bilgilendirme semineri düzenleyen Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı elamanlarına teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI