Advert

KAYMAKAM'DAN, KUR’A-N KURSUNA ZİYARET

Alaçam Kaymakamı Fatih Kayabaşı, İlçe Müftüsü Orhan Bal ile birlikte Müftülüğe bağlı Merkez Fatih Yatılı Erkek Kuran Kursunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

KAYMAKAM'DAN, KUR’A-N KURSUNA ZİYARET

Müftülüğe bağlı Merkez Fatih Yatılı Erkek Kuran Kursu Yurt Müdürü Abdullah Aybar'dan yurdun, ihtiyaçları ve işleyişi hakkında bilgi alan Kaymakam Kayabaşı, hafızlık eğitimi alan öğrenciler ile sohbet etti. öğrencilerin sorun ve taleplerini dinledi.

                Kaymakam Fatih Kayabaşı; “Öncelikle Kur’an Kursu binalarımızın inşasında katkısı olan hayırseverlerimize, inşasında ve hizmetlerin verilmesinde büyük emeği ve özverisi bulunan İlçe Müftülüğümüz idareci ve çalışanlarına, Kurs Hocalarımıza ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum.

                Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de buyurmuş ki “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? “Peygamber Efendimiz buyurmuş ki; “Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz “Hz. Ali Efendimiz de buyurmuş ki “Bana bir harf öğretenin kölesi olurum “İlim, bilgi olmadan hiçbir şey olmaz. Din hizmeti olmaz ve din doğru olarak da yaşanmaz. İlmi gerektiği şekilde öğrenmemiz gerekiyor. Kendini geliştirmiş, donanımlı ilim sahibi olmuş din adamlarına ihtiyacımız var. Sevgili öğrenciler! Onun için derslerinize iyi çalışın, hafızlığınızın yanında bol bol kitap okuyun.

                Kaymakamlık ve İlçe Müftülüğü olarak sizlere her türlü desteği veriyoruz, maddi manevi her zaman yanınızdayız, derslerinizde zihin açıklığı, kolaylık ve başarılar diliyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI