Advert

EMNİYET’TEN MOTOSİKLET UYGULAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğünün talimatlarına istinaden motosikletler ve araçlara yönelik Alaçam’da trafik ekipleri, plakasız, tescilsiz, kasksız motosiklet sürücülerine yönelik trafik uygulaması yaptı.

EMNİYET’TEN MOTOSİKLET UYGULAMASI

Gün içerisinde ilçe merkezinde uygulamalar yapan Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, denetimlerde motosikletleri en ince ayrıntısına kadar inceledi.  Ekipler, özellikle meydana gelebilecek kazalara yönelik motosikletler üzerinde titizlikle çalışarak evrakları eksik olan motosikletler trafikten men edilirken, ehliyetsiz sürücüler hakkında da gerekli cezai işlem uygulandı. Yapılan uygulamada 100'e yakın motosiklet denetlendi, 20 sürücüye kurallara uymadıkları gerekçesiyle toplam 100 bin TL cezai işlem uygulandı.

                İlçe merkezinde birçok farklı noktada emniyet personelinin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun çeşitli maddelerini ihlal ettiği tespit edilen ehliyetsiz, tescilsiz, kask ve muayenesi olmayan 20 sürücü ve araç plakasına cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI