Advert

AK PARTİ SAMSUN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

AK Parti'nin Samsun ilçe belediye başkan adayları Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı.

AK PARTİ SAMSUN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

Törene telefon bağlantısıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belediye başkan adayları, il ve ilçe teşkilatlarının 31 Mart akşamına kadar gece gündüz çalışmalarını istedi.

Toplantıya Gaziantep'den telefon bağlantısı ile katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkan adaylarına başarı dileğinde bulundu. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın telefonundan salonu dolduran kalabalığa seslenen Erdoğan, "31 Mart akşamı yapılacak olan seçim sonrasını beraber kutlamak üzere tüm kalbi duygularla sizleri selamlıyorum. Samsun'da kalan süre içerisinde gece gündüz demeden çalışarak inşallah 31 Mart'ta bu zaferi taçlandırmaya  varmısınız? Bu zaferi inşallah beraber kutlamaya varmıyız? Bu vesile ile yolunuz açık olsun diyorum tüm belediye başkan adaylarımızı Gaziantep'ten tüm kalbi duygularla selamlıyorum" dedi.

AK PARTİ İL BAŞKANI ÖNCEKİ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Samsun'daki aday tanıtım toplantısın konuşan AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, kalabalığı 'Gurur Tablosu' olarak nitelendirdi ve önceki belediye başkanlarına verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve  bayrağı devredecek olanların değerinin eksik olmayacağını ve gönüllere taht kurduklarını söyledi. Başkan Köse, 17 ilçede büyük bir rekorla seçimi alacaklarını da ifade etti.

MHP İL BAŞKANI; BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Cumhur ittifakının MHP İl Başkanı Burhan Mucur da konuşmasında, "Birlikte kuvvet doğar, ayrılıktan felaket doğar" diyerek, ortak hedefler doğrultusunda  tek bir ev, çalınmadık tek bir kapı bırakmayacaklarını belirterek tüm ilçelerde Cumhur İttifakın seçimi alacağına olan inancının tam olduğunu söyledi.

KARAASLAN: İLERİ HEDEFLERE YOL ALACAĞIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da konuşmasında  Samsun'un AK Parti belediyecilikle daha ilerilere taşındığını, bundan sonra da daha ileri hedeflere doğru yol alacağını dile getirdi. Karaaslan, Samsun seçimlerine ilişkin olarak, "El birliği içinde Cumhur İttifakı ile 17 ilçede 31 Mart Yerel Seçimlerini zaferle taçlandırmaya kararlıyız" dedi.

YILMAZ: SİYASETTE REKABET OLABİLİR

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ise konuşmasında, "Çocuklarımızın daha güzel standartlarda  hayatı yaşaması için kendi hayatını bu ülke davasına adamış insanlarız" diyerek, Samsun'da 2-3 belediye başkanı değişimine karar verildiğini,  onlardan bayrağı alacak olanların koşar adımlarla hizmetlere devam edeceğini belirtti.  Siyasette,  aday adaylığı sürecinde rekabetin olabileceğini, insanların birbirinin önüne geçmek isteyebileceğini belirten Yılmaz, "Çünkü bu siyasetin doğasında var. Ama adaylar belli olduktan sonra  artık herkesin kucaklaşmasını  rica ediyorum. Bu dünya kimseye kalmaz. Onlar için hayırlı olduğunu düşünmelerini istiyorum" dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti'nin 14 ilçe adayı ile Cumhur ittifakı MHP'nin 3 ilçe belediye başkan adayı tek tek platforma çağrılarak tanıtıldı.

Samsun ilçelerinde AK Parti ve Cumhur ittifakının belediye başkan adayların isimleri şöyle:

İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz

Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş

Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı

Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Mustafa Candal

Çarşamba Belediye Başkan Adayı Ender Gür

Terme Belediye Başkan Adayı Şenol Kul

Ayvacık Belediye Başkan Adayı Hüseyin Keskin

Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç

19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Osman Topaloğlu

Yakakent Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kıyma

Kavak Belediye Başkan Adayı İbrahim Sarıcaoğlu

Havza Belediye Başkan Adayı Murat İkiz

Vezirköprü Belediye Başkan Adayı Murat Gül

Ladik Belediye Başkan Adayı Gürkan Özel

Alaçam Belediye Başkan Adayı Ramazan Özdemir (Cumhur İttifakı-MHP)

Asarcık Belediye Başkan AdayI Şerif Kılağuz (Cumhur İttifakı-MHP) 

Salıpazarı Belediye Başkan AdayI Osman Yüksel (Cumhur İttifakı-MHP)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI