Advert

AİLECE CAMİDE BULUŞUYORUZ

Diyanet İşleri Başkanlığı mahalle camilerinde aile fertlerine yönelik camiye gitme projesi başlattı. Bir yıl boyunca aileler her hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece camiye davet ediliyor

AİLECE CAMİDE BULUŞUYORUZ

İlçe Müftüsü Fatih Çakır, "Asr-ı saadet örneğinde olduğu gibi bugün de aile fertlerinin yürütülen din hizmetlerinden yeterince istifade edebilmesini, Peygamber Efendimizi ve asr-ı saadeti örnek almalarını, çocukların ve gençlerin cami ve namaz sevgisini kazanmalarını sağlamak; aile içi sevgi, saygı ve huzuru artırmak amacıyla aile fertlerine yönelik 'Cuma Geceleri Ailece Camide Buluşuyoruz' projesi ile cuma geceleri camide buluşuyoruz" ifadelerine yer verdi.

                Yakakent Müftülüğü tarafından Kozköy Merkez Camiinde Ailece Camide Buluşuyoruz programı düzenlendi. İlçe Müftüsü Fatih Çakır konu ile ilgili şunları söyledi; "Aile fertlerinin dini kimliklerini inşa ederken sahih dini bilgi ile buluşmalarına, böylece Kuran ve sünnet eksenli bilgi, birikim ve ahlaki kazanımlar elde etmelerine yardımcı olmak; aile içerisinde cami, Kuran, cemaatle namaz ve dua konularında farkındalık oluşturmak" olduğunu söyledi.

                "Aile fertlerinin, bilhassa çocukların cami ve cemaatle namaz bilinci kazanmalarına katkı sağlanması" ve "Mahalle cami görevlileri ile mahalle sakinleri arasındaki iletişimin güçlenmesine katkı sağlanması" gibi ifadeler de projenin hedefleri arasında yer aldı. ‘Cuma Geceleri Ailece Camide Buluşuyoruz’ projesi, 20224 yılı boyunca her hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece yatsı namazından mahalle camilerinde yürütülecek. Ramazan ayında projeye ara verilecek bunun yerine projeye katılan aileler teravih namazına davet edilecek dedi.

                Programa İlçe Müftüsü Fatih Çakır, İlçe Vaizi Mustafa Oğuz, Din Görevlileri ve çok sayıda cami cemaatı katılımıyla gerçekleştirildi. Program Yatsı namazı öncesinde Din görevlisi hocalarının Kur'an-ı Kerim tilaveti ilahi ve kasideleriyle başladı. Yatsı namazından sonra İlçe Müftüsü Fatih Çakır "Ahiret Bilinci" konusunda bir sohbet yaptı. Program İlçe vaizi Mustafa Oğuz'un Kur'an tilaveti ve duası ile sona erdi. Çocukların da bulunduğu programda ilçe Müftüsü Fatih Çakır programa vesile olan hocalarıma ve katılan cemaate teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI