Advert

ALAÇAM ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Alaçam Cumhuriyet Meydanında Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Muhammet Çelik'in sunduğu program Saat 10:00'da Atatürk Anıtına çelenk sunulması Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Oku

ALAÇAM ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Çelenk sunma programına İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı Vekili Hasan Çelik, Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan, Gazilerimiz, Şehit yakınları ve İlçe Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Siyasi Parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar katıldı.

            Şehitleri anma programı Saat 10.30'da Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan anma töreninin sunuculuğunu yapan Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Muhammet Çelik'in anlamlı ve duygulu sunumları ile duygulu anlar yaşandı. Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

            Programda günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmayı Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni İsmail Kurt tarafından yapılarak şunları söyledi: “Her yönü ile bir maneviyat ve var oluş mücadelesi olan bu zafer, Türk Milletinin cesaret ve azminin, fedakarlık duygusunun, bir kez daha dünyanın gözleri önüne serilişidir.

            Bu zafer, Maziyi atiye bağlayan bir bağ olup; bugün yaşadığımız vatan toprağında, hepimizin hissiyatının ortak bir idealde dile getirilişidir. Çanakkale Zaferini sadece mazide yaşanan bir harp, toprağa düşen birkaç mermi, eski bir hatıra- kuru bir anıt olarak görmeyiniz. Zira tarihte yaşananlar ders alınıp şuur kaynağı olmadıkça toprak altında kalan kıymetli madenler gibi hiçbir değer ifade etmezler.

            Bu sebeple asla unutmamalısınız ki;

            Ülkemizin bu kutsal toprakları, tarihe sığmayan şanlar, ölümden korkmayan canlar, Bayrağımıza renk veren kanlar sayesinde vatan olmuştur” dedi.

         Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Muhammet Çelik'in yönetiminde hazırlanan tiyatro, söz korosu ve şiir dinletileri dolu anların yaşanmasına neden oldu.

            Program Anadolu İmam Hatip Lisesi Felsefe öğretmeni Gökhan Yalçıntepe tarafından hazırlanan koronun ve ödül töreninin ardından sona erdi.

         Salon programı ardından İlçe Kaymakamımız Fikret ZAMAN, Şehit yakınları, protokol üyeleri ve halkın katılımı ile Alaçam Halk Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde Şehit Teğmen Korhan KURUÇAY adına yaptırılan Şehitler Kütüphanesinin açılışı yapıldı.

         18 Mart Şehitler Günü Etkinlikleri Şehit yakınları ile birlikte, Şehit Mezarlarının ziyareti ile devam etti.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM