Advert

Altın Neslin Ukiho Bilim Şenliği Terme'de Yapıldı

TÜBİTAK tarafından desteklenen 4007 bilim şenlikleri kapsamında Terme Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde bilim şenliğine Alaçam Karayolları Kolun Fatih Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Uğur Bay'da katılarak bilim şenliğini destek oldu.

Altın Neslin Ukiho Bilim Şenliği Terme'de Yapıldı

Terme Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde farklı okulların katılımıyla bilim stantları açıldı. 17 okulun katıldığı bilim şenliği, Robotik sistemlerden zeka oyunlarına kadar stantların bulunduğu etkinlik süresince öğrenciler, farklı bilimsel çalışmaları inceme fırsatı yakalayacaklar.

            Bilim şenliğinin en çok ilgi çeken standı ise astronomi standı oldu. Standa getirilen teleskopla öğrenciler, gökyüzünü inceleme fırsatı buldu.

            Samsun Terme İlçesinde yapılan Ukiho bilim şenliği havaya, suya rağmen bütün hızıyla devam etmekte. Hele bir dinleyici kitlesi geldi ki 3. ve 4. Sınıflardan oluşan Aman Allah'ım bu ne güzel bir kitle dedirten cinsten. Altın neslin kayıp bir kolunu burada buldum sanırım. Hava kapalı gözlem yapamayız dememe rağmen bana teleskopu kurdurup, başıma binden fazla kalabalık olacak şekilde toplanan. O minicik bedenlerinde taşıdıkları kocaman yürekleri ve sınırsız hayal güçleri ile önlerinde sunum yapan bir Fen Bilimleri Öğretmeni Uğur Bay olarak saygı ile eğildiğim bir grup oldu.

            Fen Bilimleri Öğretmeni Uğur Bay, sorulan bütün zeka ve araştırma sorularına tatmin edici cevaplar vermemde emekleri büyük olan Hüseyin KalkanEthem Derman, A. Talat Saygaç, Selami Kalkan, Erkan Akdemir'e teknik konuda Tamer Akın'a proje yürütücüsü Hasan Tenkoğlu'na, Özelliklede vefakar eşim, proje rehberim Nagihan Çağlak'a, desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural'a Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe'ye ve Tübitak'a teşekkür ederim dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ
İYİ PARTİ İL BAŞKAN ADAYI KARACA
İYİ PARTİ İL BAŞKAN ADAYI KARACA "BİRLİKTELİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR"