Advert

ÖĞRENCİLERE KUAFÖRLÜK KURSU

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Şehit Erdal Bolat Çok Programlı Anadolu Lisesi Kız Pansiyonunda Öğrencilere verilen kuaför kursunun öğrencileri, aldıkları eğitim sonucunda kendilerini meslek hayatına hazırlıyor.

ÖĞRENCİLERE KUAFÖRLÜK KURSU

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Alaçam Şehit Erdal Bolat Çok Programlı Anadolu Lisesi Pansiyonunda açılmış olan Kuaförlük kursu çalışmalarına devam ediyor. Alaçam Şehit Erdal Bolat Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafında talep edilen kursta 25 kursiyer öğrenci Usta öğretici Kuaför Sevim Çağlar ise amaçlarının dezavantajlı grupları avantaja çevirmek olduğunun altını çizerek, "Kursumuzda kızlarımıza gelin topuzu, Saç Bakımı ve Yapımı Kuaförlük Kursu adı altında burada eğitimlerimiz devam ediyor. Buradan mezun olacak öğrenciler kuaförlük mesleğine ilk adımlarını atmış olacaklar. Akabinde çıraklık eğitimlerine devam edip ustalık belgesi de alarak kuaför oluyor. Kendi salonlarını açabilecek duruma gelecekler. Dolayısıyla burası bir basamaktır" ifadelerini kullandı.

            öğreticilerin de boş zamanlarını değerlendirirken çok sevdikleri bir meslek dalının eğitimini almaktadırlar. Kursları başarı ile bitiren öğrenciler sertifikalarını alacaklar. Bu konuda kendini geliştiren ve belli bir beceriye sahip kursiyerler ileride bu meslekten geçimlerini sağlayacaklardır dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR