Advert

ALAÇAM’DA ORMAN HAFTASINDA 2 BİN FİDAN DAĞITILDI

Alaçam Orman İşletme Şefliği tarafından Orman Haftası nedeniyle 2 bin Defne, Taflan ve Değişik cinslerde fidanı dağıttı.

ALAÇAM’DA ORMAN HAFTASINDA 2 BİN FİDAN DAĞITILDI

Alaçam Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen fidan dağıtım etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

            Etkinlikte Kaymakam Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Emniyet Müdür V. Erol Can Keskin,  İlçe Garnizon Komutanı Samet Kuruçelik, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Nüfus Müdürü Kemalettin Taşdelen, Alaçam İlçe Sağlık Müdürü Ertan Baş,  Orman İşletme Şefi Eyüp Can Çarkacı tarafından vatandaşlara fidan dağıtımı gerçekleştirdi.

            Kaymakam Fikret Zaman, Sağlıklı yaşamın koruyucuları ormanları, ağaçları korumak ve yeşil dokuyu genişletmek amacıyla vatandaşlarımızı fidan dikmeye özendirilmesi ve ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunmaları amacıyla bir çalışma yapan İlçe Orman İşletme Şefliğimiz tarafından organize edilen fidan dağıtımı ilçe halkına hayırl olmasının temenni ederek şöyle devam etti. Yeşil dokuyu, ormanları, doğayı korumak hepimizin görevi. Ormanı diktiğimiz kadar korumak zorundayız.  Ormanı dikmek, korumak, yaşatmak hepimizin boynumuzun borcu. Biz o inançla yaşıyoruz daha nice geleceklere gölgesinde konaklayabileceği ağaçlar bırakmalıyız dedi.

            Orman İşletme Eyüp Can Çarkacı, vatandaşlara fidan dikiminin özendirilmesi, yeşil dokunun, ormanların korunması bilincinin aşılanması noktasında Dünya Ormancılık Haftası kapsamında 3 bin  Defne, Taflan ve Değişik cinslerde fidanı dağıttıklarını söyledi. ”Ülkemizin temel kaynaklarından olan ormanlarımızın korunması, fidanların çoğalması, çevremizin ağaçlandırılması hem ilçemizin, hem ülkemizin, hem de dünyamızın geleceği için çok önemlidir” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR