Advert

ATATÜRK ORTAOKULU BAHÇESİNDE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Orman Haftası dolayısıyla TEMA Vakfı tarafından düzenlenen, İlçemiz Cumhuriyet ve Atatürk Ortaokulu bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

ATATÜRK ORTAOKULU BAHÇESİNDE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu bahçesine fidanlar dikildi. Orman Haftası Kutlama etkinlikleri çeşitli okul ve kurumlarda yapılan faaliyetlerle devam ediyor.

            Orman Haftası dolayısıyla TEMA Vakfı tarafından düzenlenen, İlçemiz Cumhuriyet ve Atatürk Ortaokulu bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Etkinliğe İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN, İlçe Savcıları, Emre DOĞAN ve Mehmet Nedim SARI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, İlçe Orman İşletme Şefi Eyüp Can ÇARKACI, Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet ÖZTÜRKÇE, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih İLERİ,öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

            Alaçam Orman İşletme Şefi Eyüp Can Çarkacı, Dünya Ormancılık günü ve Orman Haftası'nın kronolojisini anlatarak önemli konulara vurgu yaptı. Çarkacı, günün amacının ormanların korunması, geliştirilmesi, verimli bir şekilde işletilmesi, orman ve ağaç sevgisinin aşılanmasın yönünde kamuoyu bilgilendirmek ve bu konuya gereken önemin verilmesi olduğunu kaydetti. Ülkemizde ormanların tükenmeyecek şekilde faydalanılabilmesi ve korunması için yapılaması gerekenlere dikkat çekerek, "Ülkemizin orman alanı 22 milyon hektardır. Topraklarımızın yüzde 27'si ormanlarla kaplıdır. Yüzde 51'i verimli orman niteliğindedir. Avrupa'da bulunan 13 bin bitki çeşidinin yaklaşık 10 bini türü ülkemizde bulunmaktadır. 3 bin 500 tür ise sadece ülkemizde yetişmektedir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM