Advert

"HER SINIF BİR ÇİÇEK"

Alaçam Şehit Muhammet Ali Aksu İlk/Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan proje kapsamında okul bahçesinde uygulanan "HER SINIF BİR ÇİÇEK" tir.

Okul Müdürü Ali Ak; doğayı sevdirme, yaşadığımız dünyada bizimle birlikte yaşayan canlı türlerini ve onların özelliklerini tanımaları kapsamında "Her Öğrenci Bir Çiçek" diye adlandırdığımız bir çalışma yürütüyoruz. Amacımız bu çalışma kapsamında, her öğrencinin bir adet saksı çiçeği getirmesini isteyip, bu çiçeklerin bakımlarının yine o öğrenciler tarafından yapılmasını sağlamak, getirilen çiçeklerin Türkçe ve Latince isimlerinin öğrenilmesi ayrıca çiçeğin özelliklerinin öğrenciler tarafından bilinmesinin sağlayarak farkındalık yaratmaktır.

            Doğadaki her canlının kendisini ifade etme yeteneğinin olduğunu ve o canlının bir yaşam dünyasının olduğunu biliyoruz. Bizler gelecek nesilleri sevgi, kardeşlik, farkındalık ve yaşamın içinde var olabilmek gibi kavramları somut olarak aşılamak ve doğayı seven yaşadığımız dünyanın sadece insanlara ait olmadığı hayvanların ve bitkilerinde olduğunun farkında bireyler yetiştirmekteyiz.

            Bu proje kapsamında okullarımızın sadece taş ve duvarlardan ibaret olmadığını, içinde eğitim haricinde doğal yaşam alanı oluşturulması gerektiği inancındayız. Çevremizde birlikte iç içe yaşadığımız diğer canlılarında varlığını kabul ederek gerçekleştirdiğimiz "Her Öğrenci Bir Çiçek" projemize bütün öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin katkılarını sağladık dedi.

            Daha sonra okul bahçesinde evlerinden getirdikleri çiçekleri kendi elleri ile bakımlarını yaparak onlarında kendi dünyalarında bir çiçekleri oludu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM