Advert

"HAMİ PROJESİ" ETKİNLİKLERİ

Özel Alaçam Detay Ortaokulu öğrencileri tarafından Geyikkoşan mevkiinde Gökçeboğaz İlk/Ortaokulu ile birlikte Hami Projesini uyguladılar.

           Alaçamın  tek özel okulu olarak hizmet veren Özel Alaçam Detay  Ortaokulu  yapmış olduğu projelerle ve etkinliklerle göz dolduruyor.

            Okulun Kurucu müdürü Ebru Nur Liman ve Okul Müdürü Mehmet Cilbir önderliğinde  genç ve dinamik kadrosuyla  her hafta birbirinden farklı projelere imza atarak öğrencilerin hayatlarına büyük dokunuşlar yapıyorlar.

            Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan "Hami Projesi" kapsamında Özel Alaçam Detay Ortaokulu öğrencileri tarafından Geyikkoşan mevkiinde Gökçeboğaz İlk/Ortaokulu ile birlikte öğrenciler arasında tanışma ve kaynaşma Hami Projesine örnek teşkil eden Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar Projesi faaliyetlerini gerçekleştirdiler.

            Özel Alaçam Detay Ortaokulu Müdürlüğü olarak, yapılan etkinliğe katılan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek resmi özel okullar arasındaki işbirliği çalışmaların ve ortak faaliyetlerin yapılmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.

            Özel Alaçam Detay Ortaokulu Müdürü Ebru Nur Liman, "Yaklaşık iki yıldır resmi ve özel okullar arasındaki kaynaşmanın sağlanması ve işbirliği kültürünün geliştirilmesi amacıyla yürütmekte olduğumuz Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar Projesinin kapsamlı bir şekilde Hami Projesi olarak bakanlığımızca uygulanmaya konulmasından memnuniyet duymaktayız. Projeyi uygulayan Özel Alaçam Detay Ortaokulu ve  Gökçeboğaz İlk/Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

            Özel Alaçam Detay Ortaokulu ve  Gökçeboğaz İlk/Ortaokulu öğrencileri tarafından bir haftada yapılan etkinliklerden bazıları şöyle,

 DETAY ORTAOKULU İLE ÖĞREN VE YAŞA Kitap okuma ve kitap kritiği, Verimli ders çalışma teknikleri rehberlik sunumu, Takım ruhunu geliştiren eğitsel oyunlar, Çevreye duyarlı bireyler kapsamında Geyikkoşan sahilinde çevre temizlik etkinliği, Korkularımla yüzleşiyorum ve korkularımı yeniyorum balon etkinliği, Çevremizdeki ekonomik faaliyetler kapsamında sektör gezileri, Tekstil-mozaik cam fabrikası, geri dönüşüm fabrikası ve pirinç fabrikası gezileri ile öğrencilerin çevre bilincine duyarlılıkları anlatıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR