Advert

"KORKULARIMI YENİYORUM" PROJESİ

Korkuyu beslemek hayatı dilediğiniz gibi yaşamanıza engel oluyor

               Özel Alaçam Detay Ortaokulu Müdürlüğü olarak, gelişen ve değişen dünyada öğrencilerimizi sadece akademik yönden değil, sosyal, sportif, teknolojik ve psikolojik açıdan en donanımlı şekilde yetiştirmeye yönelik projeleri her gün hayata geçirdiklerini bunun sonucunda da öğrencilerimizde çok faydalı değişimlerin gözlemlendiğini söyleyen Liman, 3 yıldır yapılan sınavlarda fen lisesine öğrenci yerleştirme ve akademik başarı konusunda  zirvede bulunduklarını söyledi.

                Özel Alaçam Detay Ortaokulu Müdürü Ebru Nur Liman, Her ne kadar bu duygularla yüzleşmek o kadarda kolay olmasa da, adım adım ve kararlı bir şekilde hareket ederseniz, korku ve endişenizi yenmeniz mümkün. Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. Özellikle fobiler ve sosyal anksiyete bozukluğu gibi anksiyetelerin üstesinden gelmek adına yapmanız gereken en doğru adım duygularınızla yüzleşmek.

                ‘Korkuyla ilgili size söyleyebileceğim en rahatlatıcı şey şudur: Tüm duygular değişir. Elbette hayatınızın geri kalanında panik halinde olmayacaksınız. Korkunuza karşı direnç gösterin, er ya da geç korkunuzun ortadan kalktığını göreceksiniz.’ Korkunuzu ne kadar beslerseniz, o kadar güçlü bir şekilde büyür. Korku insanları ağına düşürür ve dünyanız giderek küçülür. Bir süre sonra da korktuğunuz şey yerine, korkunun rahatsız ediciliğinden sakınırsınız dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM