Advert

Türk Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümü Kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Alaçam’da çeşitli etkinliklerle kutlama programı düzenlendi.

Türk Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümü Kutlandı

10 Nisan 2018 Çarşamba günü Saat 09.30’da Alaçam Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Çelek sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Saat 10.00’da İlçe Emniyet Müdürlüğünde ikramlarla devam etti.

            Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkan İlyas Acar, İlçe Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik, Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Nedim Sarı, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Radi Şen, Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Erdinç Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alaçam Esnaf Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu, Şoförler Odası Başkanı Kurtbey Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ziraat Bankası Müdürü Mesure Kırmacı, Mahalle Muhtarları, emniyet mensupları, sivil toplum kuruluşları katıldı.

                İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin şunları söyledi, "Teşkilatımız, 174 yıl önce 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuştur. Türk polisi, bu kutsal görevi çağın teknolojisini kullanarak, sürekli kendini yenileyip geliştirerek, hukuk kuralları içinde, mesai kavramı gözetmeksizin canları pahasına en iyi ve en verimli şekilde görevini yerine getirmeye devam etmektedir. Güvenlik hizmetlerinin sağlanmasında, sivil katılım, şeffaflık, denetime hesap verebilirlik gibi evrensel değerlere son derece önem vermekteyiz. Asayiş hizmetlerinden kaçakçılık ve organize suçlarla mücadeleye, terörle mücadeleden trafik hizmetlerine kadar bütün alanlarda vatandaş memnuniyeti ve vatandaş odaklı hizmeti esas almaktayız. Bugün kendisine güvenilen ve başvurulan polisimiz tutum ve davranışıyla büyük bir takdir toplamaktadır. Türk polisi başarılı ve özverili çalışmaları, fedakarlıkları ile milletimizin sevgisini en üst seviyede kazanmanın haklı onurunu yaşamaktadır. Ulu önder Atatürk'ün "Polis bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır" direktifi doğrultusunda, toplumun huzuru, anayasal hak ve hürriyetlerin koruyucusu olma görevimizi azimle sürdürmekteyiz. Ülkemizin huzur ve güvenliği için görevlerini yerine getirirken, vatan ve millet uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi ise anıyor, emekliye ayrılan teşkilat mensuplarımıza ve halen görevde olan personelimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu günler dilerim  dedi.

Program ikramlarla son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR