Advert

SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

Taşımalı Eğitim Gören Öğrenci Servislerine Seminer Verildi

SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

17 Nisan 2019 Çarşamba günü Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda Taşımalı Eğitim kapsamında öğrenci taşımacılığı yapan sürücülere Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün planlaması ve öncülüğünde İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Trafik Polisleri, İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timi ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından eğitim verildi.

            Açılış konuşması İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe tarafından yapıldı. Şube Müdürü Öztürkçe konuşmasında yönetmelik gereği bu eğitimlerin yılda en az iki defa yapılması gerektiğini belirterek; Bu sene taşımanın genel olarak sorunsuz bir şekilde yürüdüğünü ancak medyadan da takip ettiğimiz bir takım olumsuz olaylar yaşandığını söyledi. Araçlarda öğrenci unutulması ve öğrenci servis kazaları ile ilgili video film seyrettirilerek bu konuda servis sürücülerimizin daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

            Trafik Polisi İsmail Karakayalı ve Trafik Jandarma Tim Komutanı Levent Özyünsel tarafından taşımada kullanılacak araçlar, taşıt sürücülerinde olması gereken özellikler ve araçlarda uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü ve TRT tarafından ortak hazırlanan emniyet kemeri takmanın önemi, aşırı hız ve araç kullanırken telefon kullanmanın sakıncalarını gösteren video film seyrettirildi. İlçe Toplum Sağılığı Merkezi’nde görevli Sağlık Memuru İsmail KUŞ tarafından Temel İlkyardım Uygulamaları ile ilgili sunum yapılarak sürücü eğitimi sona erdi. Eğitim sonunda kapanış konuşması Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe tarafından yapıldı.Fatih Mehmet Öztürkçe: “Okulların kapanmasına çok kısa bir süre kaldı. Eğitim Öğretim yılı başından bu yana ufak tefek problemler dışında ciddi bir sorun yaşamadık. İnşallah kazasız belasız dönemi tamamlarız. Eğitim toplantımızın verimli geçtiğine inanıyorum. Katılımlarından dolayı İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli İsmail Karakayalı ve Burhan Güler’e, İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Levent Özyünsel’e, Sağlık Memuru İsmail Kuş’a ve bütün servis şoförlerimize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM