Advert

"GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP 1919" YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Milli Mücadelenin 100. Yılında ‘Gençlerden Ecdada Mektup 1919’ Yarışması Sonucunda Dereceye Giren Eserler Ödüllerini Aldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, milli mücadelenin 100. Yılında "Gençlerden Ecdada Mektup 1919" yarışması düzenlendi.

            Gençlerin, tarihini bilen, okuyan-yazan ve düşünen bireyler olarak yetişmesi amacıyla hayata geçirilen yarışma 13-17/18-21/22-29 olmak üzere 3 farklı yaş kategorisinde düzenlendi. Yarışma kapsamında gençler; cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılında Samsun’dan başlatmış olduğu milli mücadele dönemine, 1919 tarihinin önemine yönelik mektup yazdılar.

            Yarışmada yazılan mektupların değerlendirilmesi iki aşamada yapıldı. Birinci aşama 10 Nisan’da il sonuçları duyurulacak ve yarıştığı kategoride ilk 3’e giren mektuplar Türkiye derecesi için değerlendirilmeye alınacak. ikinci aşamada 30 Nisan’da da Türkiye derecesi alanlar açıklanacak.

            Alaçam Gençlik Merkezi Müdürü Cansu Keskin Karaaslan ve Alaçam KYK Müdürü Selim Erdoğan konu ile ilgili şunları söylediler, Gençlik ve Spor Bakanlığı "Gençlerden Ecdada Mektup 1919" yarışması düzenledi. Milli Mücadelemizin 100. yılını konu alan yarışma sonucunda 18-22 yaş kategorisinde Samsun 1.si olan Alaçam Gençlik Merkezi Gönüllü Genci ve KYK Öğrencisi Büşra Kabadağı ve Samsun 2.si olan Merve Bayesen'in ödüllerini İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'nun elinden aldık, Gururluyuz, mutluyuz . 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ
İYİ PARTİ İL BAŞKAN ADAYI KARACA
İYİ PARTİ İL BAŞKAN ADAYI KARACA "BİRLİKTELİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR"