Advert

YAKAKENT’TE JANDARMA’NIN 180. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Yakakent’te Jandarma Teşkilatının 180. Kuruluş Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

YAKAKENT’TE JANDARMA’NIN 180. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Yakakent İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından jandarma teşkilatının 180'inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Yakakent 100. Yıl İlkokulunda mesleki kariyer tanıtım programı düzenlendi.

Okul Müdürü Cafer Kara tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Kıdemli Astsubay Üstçavuş Serpil Ürel Acar tarafından yapıldı. "Mazisi başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bu güne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mashar olmuş, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır." dedi.

Öğrencilerin gösteri ve okuduğu şiirlerle devam eden programda Kaymakam Bahar Kaya, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve Jandarma Komutanı Gürkan Demir birlikte 180'inci kuruluş yıl dönümü pastası kesildi. Pasta kesiminin ardından Jandarma ekipleri tarafından açılan stantlarda öğrencilere teşkilat bünyesinde kullanılan araç ve gereçler uygulamalı olarak anlattı. İz takip köpeği "Lodos" ve Jandarma atlı birlikler öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İMAM HATİP LİSESİ’NDE KUR'AN-I KERİM ODASI AÇILDI
İMAM HATİP LİSESİ’NDE KUR'AN-I KERİM ODASI AÇILDI
TEŞEKKÜR MESAJI
TEŞEKKÜR MESAJI