Advert

ALAÇAM’DA ‘KENAN KOÇ’ BULUŞMASI

Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kültürel ve sanatsal faaliyetlere önem veriyor, bu doğrultuda yazarları okullarında ağırlıyor, öğrencilerle buluşturuyor.

ALAÇAM’DA ‘KENAN KOÇ’ BULUŞMASI

Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, Samsunlu eleştirmen ve yazar Kenan Koç’la, 29.04.2019 Pazartesi günü söyleşi ve imza günü düzenledi.

            Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Çavuş, sanata ve sanatçıya verdikleri öneme dikkat çekerek başladığı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, “Kültürel etkinliklere, sanatsal faaliyetlere büyük önem veriyoruz. Bu anlamda seçkin yazarları, sanatçıları sık sık okulumuzda ağırlıyor, öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Bunlardan bir tanesi de yazarlığa yıllarını vermiş bir ağabeyimiz olan Kenan Koç. Kendisini ağırlamaktan son derece mutlu olduk. Bilgi ve birikimiyle yaşayan bir kitap olan değerli yazarımızın bilgi ve birikimlerinden faydalandık. Etkinliklerimiz hız kesmeden sürecek. Kendisine ve bu etkinliği tertipleyen Kültür Edebiyat Öğretmeni Muhammet Çelik'e teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

KOÇ, ‘HANGİSİNE ÜZÜLEYİM?’

            Söyleşisinde kültürel yozlaşma örnekleri veren ve özellikle gençlerin yetiştirilmesi konusunda herkesin üzerine görevlerin düştüğünü dile getiren yazar Kenan Koç, “Yaşımın verdiği rahatlıkla, sık sık gençlerle iletişim kurmaya çalışıyorum. Toplu taşıma araçlarında, yolda, bir yerde otururken bile gençleri anlamaya çalışıyorum.

‘KADINLARI İNCİTMEYİN’

            Kadınların hayat içerisinde sürekli hor görülen pozisyonda olmasına tepki gösteren Kenan Koç, “Kendi annemizi, kız kardeşimizi el üstünde tutuyoruz. Onlara birisi zarar vermeye dahi kalksa aslan kesiliyoruz. Ama evlendiğimizde elin kızına istediğimiz zararı vermek, zulüm etmek nedense hak oluyor. Bu böyle olmaz. Cenneti anaların ayakları altına seren bir dinin mensuplarıyız. Kadına bırakın şiddet göstermeyi, ses yükseltmek, kırmak ya da incitmek bile büyük bir ayıptır. Çocuklarımızı bu ayıptan uzak kalacak şekilde yetiştirmeliyiz” dedi.

            Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan söyleşi sonrası İlçede ve okulda  çeşitli dallarda şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler yazar Kenan Koç tarafından ödüllendirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM