Advert

“ÖZEL YETENEKLİLER EĞİTİM” PANELİ

Bafra İlçesinde Mucit Beyinler Atölyesinden Bafra Belediye Kültür Merkezinde “Özel Yetenekliler Eğitimi” Paneli etkinliği düzenlendi.

 “ÖZEL YETENEKLİLER EĞİTİM” PANELİ

Mucit Beyinler Atölyesinden “Özel Yetenekliler Eğitimi” Panelinde ilk olarak Çocuğunuzun farklı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Çocuğunuzun özel yeteneklerini keşfetmek mi istiyorsunuz? Yaratıcılığını geliştirmesini mi istiyorsunuz? Soruları yanıt buldu.

            Mucit Beyinler Atölyesi bu sorulara cevap verecek kişiyi büyük uğraşlar vererek Bafra’ya getirdi. İstanbul Aydın Üniversitesi Özel Yetenekliler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Said Tortop ilk durağı ise  saat: 10.00 da Bafra Öğretmenevi toplantı salonunda çocukların zekâ gelişimi ile ilgili velilere ve öğretmenlere seminer verdi.  Seminerde üstün yetenekli çocuklara yön verilmesi, yetenek alanlarını belirlemesi, eksik yönleri tamamlaması ve üstün yönleri desteklemesi konularına önemli bilgiler paylaşıldı.

            Yoğun ilgi ile karşılaşan Doç. Dr. Hasan Said Tortop Bafra da veli ve öğretmenlerinin ilgisinden övgü ile bahsederken, Mucit Beyinler Atölyesi’nin böyle bir Panele ev sahipliği ve vesile olmasından dolayı teşekkür etti.

            Doç. Dr. Hasan Said Tortop Öğretmenevindeki program sonrasında ikinci durağı ise Bafra Belediye Kültür Merkezi’nde konferansta halk buluştu. Mucit Beyinler Atölyesi’nin ev sahipliği yaptığı konferansa büyük ilgi ve alaka vardı. Doç. Dr. Hasan Said Tortop, konferansta çocukların ilgi alanlarının belirlenmesi, üstün yetenekli eğitimi, yetenek geliştirme, yetenek keşfi konularında konferansa gelen davetlilere ve misafirlere teorik bilgilendirme yaptı.

            Panele, Türk Eğitim Sen Bafra Temsilcisi Başkanı Hakan Eroğlu, MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna, Oda Başkanları,  okul müdürleri, Veliler ve çok sayıda davetli ile vatandaş katıldı.

            “Bafra’da ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören bu konferansın ve bunun gibi etkinliklerin Bafra’ya kazandırılması temel amacımızdır” açıklaması yapan Mucit Beyinler Atölyesi kurucuları Esra ve Onur Işık, Konferansa gelen davetlilere misafirlere ve Doç. Dr. Hasan Said Tortop’a teşekkür etti.

            Etkinlik Panele konuşmacı olarak davet edilen Doç. Dr. Hasan Said Tortop’la günün anlam ve önemini taşıyan hediyeler takdim edildikten sonra toplu resim çekimiyle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR