Advert

SOĞUKÇAM ORTAOKULU 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI

Soğukçam Ortaokulu, öğretmen ve öğrencileri tarafından aylar süren bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının sunumu gerçekleştirildi.

SOĞUKÇAM ORTAOKULU 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI

         Sergi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Şube Müdürleri, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, İlçe Sağlık Grup Başkanı Ertan Baş ve ilçemizdeki çeşitli kurumlardan idarecilerle, bölgemizdeki okullardan öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Sergi açılış konuşmasını yapan okul müdürü Mücahittin Şen proje hakkında şunları söyledi:

         “Soğukçam ilk-ortaokulu olarak bu yıl, eğitim adına, bilim adına farklı alanlarda onlarca projede yer aldık. Bizler için dolu dolu geçen çok verimli bir yıl oldu.

Ekim ayında çalışmalarımıza, 4 Avrupa ülkesine öğretmen ve öğrenci götüreceğimiz Erasmus+ KA229 projemizin açılışı ile başladık.

         Geçen yıl olduğu gibi bu yılda TÜBİTAK ortaokullar arası proje yarışmasına 2 proje ile katılım sağladık ve Mart ayında 3 gün süreyle projelerimizi bölge sergisinde sergiledik.

        Nisan ayında OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) projemiz ile ilçemizde bulunan 30 öğretmenimize Robotik Kodlama alanında eğitim verilmesine katkı sağlamış olduk.

         Bu gün ise Ekim ayında çalışmalarına başladığımız, büyük emek vererek tamamladığımız ve 23 projeden oluşan 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI’mızın sunumunu gerçekleştirdik.

         Bilim Fuarımızda yer alan 23 projeden 12 tanesi araştırma,7 tanesi tasım ve 4 tanesi de inceleme projelerinden oluşuyor. Yine bu projelerden yaklaşık yarısı robotik kodlama temalı. Yani hepsi birbirinden farklı ve özgün projeler. Fuarımızdaki projeleri 10 öğretmenimizin danışmanlığında 36 öğrencimiz hazırladı.

       Yaptığımız tüm projelerdeki temel amacımız; proje hazırlamadaki zorluk ve önyargıları kırmak, ayrıca proje sunumları ile öğrencilerimizde özgüven ve başarı isteğini arttırmaktır. Proje çalışmalarından sonra öğrencilerimizde çok önemli değişimler gözlemledik. Kendilerine olan özgüvenleri arttı, başarma duyguları güçlendi ve ben artık hayatımı okuyarak kazanacağım düşüncesi onlarda hâkim olmaya başladı. Bu yüzden bu projelerimizi çok önemsiyoruz.

        4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızın hazırlanmasında büyük emeği olan Proje Yürütücümüz Cemil Hüseyinoğlu hocamız başta olmak üzere, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM