Advert

100 YILLIK GELENEK SÜRÜYOR

Alaçam Kapaklı Mahallesinde 100 Yıllık Gelenek Devam Etti

100 YILLIK GELENEK SÜRÜYOR

          Alaçam Kapaklı Mahallesinin yeni Muhtarı Sedat Topal ve Mahalle halkı tarafından geleneklerini ve göreneklerini unutmayarak "100 YILLIK KEŞKEK GELENEĞİNİ SÜRDÜRÜLÜYORLAR"  Yapılan etkinlikte Yaklaşık 2000 kişiye keşkek, yahni, tatlı ve ayran dağıtıldı.

          Kapaklı Mahallesinin muhteşem manzarası ve tertemiz havasında açık havada yemyeşil bir çevrede yapılan kutlamalarda köyümüze ve İlçemize has olan keşkek ve yahni kazanları sabahın erken saatlerinde kurulmaya başlayarak davetlilere nefis keşkek ve yahni ikramı yapıldı. Kapaklı Mahallesi Camii İmam Hatibi Ali Osman Bolat ve civar Mahallelilerin İmam ve Müezzinlerinin enfes Kur-an Tilavetiyle başlayan merasim de kalplerimizi HZ. Muhammed'in sevgisiyle bir kez daha dolduran ve ruhumuzu adeta yıkayan nefis ilahiler ile muhteşem KUR-AN tilavetiyle tamamlandı.

          Kapaklı Mahallesi Tekke Yanında gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde 05 Mayıs 2019 Pazar günü öğlen Namazının Mukabilinde, Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif in okunmasının ardından vatandaşlara keşkek, yahni ve tatlı ikram edildi. Yıllardır Kapaklı Mahallemizde böyle bir etkinlik yapıldığını belirten Kapaklı Mahallesinin yeni Muhtarı Sedat Topal, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile muhtarlığın organizesinde keşkek-yahni pişirip misafirlere ikram etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Kapaklı mahallesinde yıllardır bu organizasyon gelenek haline geldi. Keşkek aynı zamanda Alaçam Bölgesi'nin bir kültürüdür. Amacımız hem mahalle halkının kaynaşmasını hem de genç nesillere bu güzel geleneklerin aktarılmasını sağlamakdır" dedi. Bu tür etkinliklerin milletimizin birlik ve dirliğine, mutluluk ve saadetine vesile olacağını söyleyen Kapaklı Mahallesi muhtarı Sedat Topal, yapmış olduğumuz etkinliğimizin bundan sonraki yıllarda da devam etmesini ve bu güzellikte halkımızla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.  

         Yapılan etkinlikte Yaklaşık 2000 kişiye keşkek, yahni, tatlı ve ayrandan oluşan ikramlar yapıldığını dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR