Advert

ALAÇAM'DA TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

Alaçamda Trafik ve İlk Yardım Haftası kutlamaları dolayısıyla Cumhuriyet İlkokulu tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince program düzenlendi.

ALAÇAM'DA TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

Cumhuriyet İlkokulu tarafından Halk Eğitim Konferans Salonunda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılışında konuşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekibinden İsmail Karakayalı konu ile ilgili bilgiler verdi. Trafik kazalarının önlenmesi yolunda herkesin çaba göstermesi gerektiğine vurgu yaptı. Nüfus oranına göre araç sayısında da artış yaşandığına dikkat çeken Karakayalı, "Ulaştırma sektöründe alternatif ulaşım vasıtalarının yeterince kullanılmaması, trafikteki taşıt sayısının artmasına neden olmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu ülkelerde kaçınılmaz olarak kazalar meydana gelmekte, çok sayıda insan hayatını kaybetmekte, sakat kalmakta veya yaralanmakta, aynı zamanda da ekonomiye de büyük kayıplar vermektedir. Kazaların azaltılması amacıyla alınan bütün tedbirlerin, etkin bir şekilde uygulanabilmesi için, sivil toplum örgütlerini, kamu kurum ve kuruluşlarını, basın ve yayın organlarını, eğitim öğretim kurumlarını ve bütün halkımızı işbirliğine çağırıyor, tüm halkımıza kazasız ve sağlıklı günler diliyorum. Unutmayalım ki kazayı araç değil sürücüler yapar" dedi.

                Trafik haftası nedeniyle Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen şiir ve resim dalında dereceye giren 1.2.3. olanlara ödülleri İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin tarafından verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR