Advert

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

10 Mayıs 2019 Cuma günü Alaçam Engelliler Derneği ve Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu tarafından Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan program Halk Eğitim Konferans salonunda yapılan etkinliklerle devam etti.

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

           10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında 10 Mayıs Cuma günü Cumhuriyet Meydanında yapılan program sonrası Emekli Astsubay Yüksel Sezgin'in gönderdiği 10 adet Tekerlekli sandalye göndermesi sebebiyle burada ihtiyaç sahibi ailelere İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ömer Şener ve Mehmet Fatih Öztürkçe, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Malmüdürü Hüseyin Şimşek, İlçe Tarım müdürü Mehmet Güreş Alaçam Engelliler Derneği Başkanı Vahide Topal ve yönetiminin katımı ile teslimatları yapıldı.

                İkinci program 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 11.00’da Alaçam Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda başlayan ve Alaçam karayolları Kolin Fatih Ortaokulu tarafından hazırlanan programa İlçemizde bulunan iki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi de destek verdi. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürü Taylan Mete açılış konuşmasında şunları söyledi: “Ülkelerin uygarlık düzeylerinin en önemli göstergesi yaşlılara engellilere çocuk ve kadınlara verdiği değerle doğru orantılıdır. Bu anlayıştan hareketle bu günün anlamına uygun olarak en önemli beklentilerinin bu dezavantajlı gruplardan olan engellilere karşı farkındalığını oluşması ve bilinç düzeyinin daha da gelişmesi gerekmektedir. Merkez olarak bizler özel öğrencilerimizin hayatlarına dokunarak onları hayata hazırlamak için çalışmaktayız. Burada en büyük destekçilerimiz sizlersiniz.” Dedi.

             Alaçam Engelliler Derneği Başkanı Vahide Topal ise şunları söyledi:  "Engelli olmak kusur değildir. Asıl engel zihinde ve kalptedir. Sevgi, saygı, umut ve azimle bütün engeller aşılabilir. Gerçek engel bu değerleri kaybedenlerdedir. Ülkemde her birey bir engelli adayı olmaması için gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasını dilerim" dedi.

          Özel Eğitim öğrencileri tarafından şiirler okundu, Flüt dinletisi yapıldı, türküler söylendi, folklör gösterileri sunuldu. Özel eğitim öğrencilerinin bu güzel gösterileri izleyiciler tarafından büyük beğeni ile izlenildi, bol bol alkışlar aldılar.

         Yapılan programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Ertan Baş, Şube Müdürü Ömer Şener, Okul Müdürleri, öğrenciler ve engelli yakınları katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM