Advert

DRAGON BOT EKİBİ YAKAKENT’TE KARAYA ÇIKTI

“19 günde 19 Mayıs 2019” etkinliği kapsamında Dragon Bot Ekibi İlçemizde Karaya Çıktı.

DRAGON BOT EKİBİ YAKAKENT’TE KARAYA ÇIKTI

Milli Mücadelemizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “19 günde 19 Mayıs 2019” etkinliğini Samsunlu 15 Dragon Bot sporcusu ve refakat ekibi (1 Doktor, 1 Cankurtaran, 1 Şoför, 9 teknik personel) gerçekleştiriyor.

27 kişilik dragon bot ekibi 30 Nisan 2019 tarihinde Türk Bayrağını İstanbul Valisinden teslim alıp, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop sahillerinden 19 gün boyunca kürek çekerek geçecek ve 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’ a varıp, Samsun Valisine Türk Bayrağını teslim ederek etkinliği tamamlayacaktır.


Güzergah çerçevesinde 16 Mayıs 2019 tarihinde ilçemize karaya çıkan dragon ekibini, Yakakent Kaymakamı Bahar KAYA, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Gençlik ve Spor ilçe Müdürü ve öğrencilerimiz karşıladı. 
Kaymakam Bahar KAYA yaptığı konuşmasında; “Milli Mücadele’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışını temsilen İstanbul’dan devraldıkları Türk Bayrağımızı 19 gün boyunca kürek çekerek Samsun’ a götürmek üzere yola çıkan Dragon Bot ekibimizi ilçemizde ağırlamaktan onur duydum. Kendilerini azim ve cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Vatanımızı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” Dedi.

Kaymakam Bahar KAYA; kendilerine Bandırma Vapuru maketi hediye eden Dragon Bot ekibine teşekkür ederek, etkinliğin anı defterine duygu ve düşüncelerini not etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR