Advert

KAYMAKAM KAYA 4-6 YAŞ KUR’AN KURSU YILSONU ETKİNLİĞİNE KATILDI

Yakakent Müftülüğünün düzenlemiş olduğu, Fatma Canikligil 4-6 Yaş Kur’ an Kursu yılsonu etkinliğine Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya, kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

KAYMAKAM KAYA 4-6 YAŞ KUR’AN KURSU YILSONU ETKİNLİĞİNE KATILDI

İlçe Müftü Vekili Ferhat Maden açılış konuşmasında Yakakent Fatma Canikligil 4-6 Yaş Kur’ an Kursu tarafından düzenlenen yılsonu programında yavrularımız bir yıl boyunca öğrenmiş olduklarını sergileme fırsatı buldular. Bizim gayemiz çocuklarımızı Peygamberi bir metotla ayetler ve hadisler ışığında yetiştirmektir. Onlara Kur’an-ı Kerimi öğretmek ve onun içindekiler ile de amel etmelerine öncülük etmektir. Çocuklarımıza Sağlıklı bir din eğitimi verebilmek için anne babanın da çocuk üzerinde önemli bir etkisi vardır. Önümüzdeki yıl da kayıtlarımız devam edecek olup tüm 4-6 yaş grubu yavrularımızı kurslarımıza bekliyoruz. Ben bu programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm görevlilerimize, minik öğrencilerimize, öğrenci velilerimize ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Düzenlenen etkinlikte öğrenciler; Kur’an-ı Kerim, Peygamber Efendimizin hadisleri ve namaz surelerini okuyarak, ront gösterisi sundular.

Etkinliğin ardından Kuran Kursu öğrencilerine bitirme belgeleri ve hediyeleri takdim edildi. Protokol heyetinin elinden hediyelerini alan Kuran kursu öğrencileri ile yakından ilgilenen Kaymakam Bahar Kaya, çocukların erken yaşta Kur’anı Kerim ile tanışmasının önemine değinerek şunları kaydetti: “ 4 – 6 yaş çocuklara yönelik ilçe Müftülüğünce Kuran Kursu açılmış ve bu kurlarımızda 20 öğrencimiz dönem boyunca eğitim almıştır dedi.

Kaymakam Bahar Kaya, etkinliğin sonunda öğrencilere hediyelerini vererek düzenlenen etkinlik için, ilçe Müftü Vekili Ferhat Maden’e, Kurs Öğretmenlerine ve öğrencilere teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR