Advert

ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİNDE DETAY FARKI

Alaçam Detay Ortaokulu olarak katıldığı Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen şenlikte 5. Sınıf öğrencileri Kiremit devirme yarışmasında Samsun şampiyon oldular.

ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİNDE DETAY FARKI

             Alaçam Detay Ortaokulu Müdürü Ebru nur Liman, Halat çekme yarışında da 3. olan 8. Sınıf öğrencilerimizi gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

            Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen şenlikte öğrenciler, sek sek, ip atlama, mendil kapmaca, yakar top gibi unutulmaya yüz tutmuş oyunları oynayarak doyasıya eğlendiler.

            Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve Milli Mücadele'nin başlangıcının 100. yılı dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.   Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Atatürk Spor Salonu'nda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği gerçekleştirildi.  Şenlikte öğrenciler, sek sek, ip atlama, elden ele, kiremit devirme, mendil kapmaca, yakar top, halat çekme gibi unutulmaya yüz tutmuş oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.  Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu Milli Mücadele'nin başlangıcının 100. yılı kutlamalarının Samsun'da coşkuyla devam edeceğini dile getirdi.  Etkinliğe 17 ilçeden birinci ve sekizinci sınıfa kadar olan öğrencilerin katıldığını belirten Kasapoğlu, unutulmaya yüz tutmuş oyunları tekrar çocukların gündemine taşımak istediklerini söyledi.  Kasapoğlu, etkinliklere katılan öğrencilere, antrenörlere ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Etkinliğe, 121 okuldan bin 180 öğrenci katıldı dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MİLLİ SPORCULARLA BULUŞTULAR
MİLLİ SPORCULARLA BULUŞTULAR
EVDE EĞİTİM GÖREN ARDA'NIN KARNESİNİ KAYMAKAM VERDİ
EVDE EĞİTİM GÖREN ARDA'NIN KARNESİNİ KAYMAKAM VERDİ