Advert

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yıl sonu sergisi Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Programa İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Emniyet Müdür V. Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. Radi Şen, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Ertan BAŞ, Yakakent Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kadir Çakır, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan, CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz,MHP İlçe Başkanı Erdirç Gül, Yenicami Mahallesi Muhtarı Mustafa Anakök, daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

            Açılış konuşmasını Alaçam Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Şaban Tongal yaparak şunları söyledi: Halk Eğitimi Merkezimiz, okul çağı içindeki öğrencilerimize ve okul çağının dışına çıkmış vatandaşlarımıza meslek edindirmek, var olan mesleğini geliştirmek, vatandaşlarımızın bilgi, beceri, gizli kalmiş yeteneklerini ortaya çıkarmak , kişisel gelişimini gerçekleştirmeye katkı sağlamak, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine yardımcı olmak için, bir çok alanda kurslar açılmıştır ve açılmaya devam etmektedir.

            Bu kurslarımızın okul çağı içindeki ögrencilerimize sosyal, sportif  ve kültürel kurslar olarak, ingilizce müzik futbol, atletizm, bayan kursiyerlerimize yönelik el sanatlari, giyim, tekstil teknolojileri alanında Trikotaj (makina örgüsü )step aerobik -Bilgisayar  Türk İşaret Dili kursları, hijyen ve iş sağlığı ve güvenliğierkek kursiyerlere yönelik bilgisayar, kati ve sıvı kalerufer atescisi, okul taşıtları şoför eğitimi, okul taşıtları rehber personel eğitimi, hijyen eğitimi gibi. Toplamda 100 civarında kurs açtık ve yaklaşık 1500 kursiyere ulaştık buda ilçe nufusa oranla 6 ya dek gelmektedir .yeterli mi hayır asla Gelecek yıl daha fazla vatandaşımıza ulaşmak ve faydalı olmak istiyoruz. Kursiyerlerimizden bir isteğim var. Daha once hiç halk eğitim kurslarına gelmemiş komşularınızdan en az gelecek yıl birer kişiyi halk eğitimi kurslarımıza getirmenizi istiyoruz.

            Örgün ve yaygın eğitimden daha once hiç yararlanmamış vatandaşlarımız için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan“ın Öncülüğünde başlatılmış olan okuma yazma seferberliği kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız için uzak yakın genç-yaşlı demen Köseköyde, alidede bölmesinde, harmancıkda, esentepede, yakacıkta, gokcebogazda, Sağukçamda ve merkezde Okuma yazma kursları açtık. Okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar bu kursları açmaya devam edeceğiz. Buradan muhtarlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Mahallelerimizde bizim ulaşamadığımız okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız varsa lütfen bize bidirin.

            Diğer kurumlarimizda açtığımız kurslarımız hakkında sizlere bilgi vernek istiyorum: Gençlik spor ilçe gençlik merkezinde gençlerimize yönelik ingilizce, işaret dili,müzik alaninda piyano, futbol, Atletizm Kredi ve yurtlar kurumunda meslek yüksek okulunda okuyan üniversiteli gençlerize yönelik erkek ve kız yurtlarinda : Diksiyon, Türk İşaret Dili ve Futbol ayrıca bu öğrencilerize kurumumuzda Bilgisayar Kursu açtık.

            Gençlerimizin talebi doğrultusundasunda atletizm kursları açtık. Amacımız bu kurstaki öğrencilerimizin beden eğitimi öğretmenliği ve polislik sınavlarını kazanmasına vesile olmak

            İlce jandarma komutanligimizdaki askerlerimize yönelik okuma yazma ve kalerifer atescisi kursları, Şehit erdal bol at çok programlı anadolu lisesi kız yurdunda Kuaförlük ve Türk İşaret Dili kursu, Şadiye muzaffer Turhan anadolu lisesinde Model uçak yapımı kursu gibi faaliyetlerde bulunduk dedi.

            Programda bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Fikret Zaman; Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna yaklaşılan bugünlerde, birbirinden kıymetli kursiyerlerin yıl boyunca yaptığı çalışmaların en güzellerinin, en özellerinin ziyaretçilerin huzuruna çıktığını belirtti. Halk eğitim merkezlerinde kursiyerlerin ortaya çıkardıkları bu eserlerin, öğrenmenin hayat boyu sürdüğünün somut bir tezahürü olarak da karşımızda durduğunu dile getiren Kaymakam Zaman, "Her yaştan kursiyerimizin el emeği, göz nuru olarak bir emeğin karşılığında ortaya çıkardıkları nadide eserlere baktıkça öğrenmenin yaşının ve sınırının olmadığını da hep birlikte görüyoruz. Bu nedenle öncelikle yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru eserlerini sergileyen birbirinden kıymetli kursiyer kardeşlerimi tebrik ediyor; elinize, emeğinize sağlık diyorum" dedi.

            Alaçam Cumhuriyet İlkokulu Müdürlüğü Folklör ekibi Artvin yöresi oyunları ile izleyicilerden tam destek aldı.

            Program sonrası Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü hizmet binasında kursuyerlerin el emekleri ve göz nurları ile bir yıl boyunca yaptıkları eserlerin sergisi İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar ve protokol üyeleri tarafından açılışı yapıldı.

            Sergilenen eserleri incelerken eğitim yılı içerisinde gösterdikleri gayret ve başarılardan dolayı öğretmen ve kursiyerlere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi. Özellikle bayanların meslek edinmesi ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları açısından bu kursların çok değerli olduğunu belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR