Advert

ÖĞRENCİLERE TELESKOP GÖZLEMİ

Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu STEM ve Astronomi kulübü tarafından Yakakent 100. Yıl İlkokulu'nda okul öğrencilerine teleskop ile Güneş gözlemi yaptırıldı.

ÖĞRENCİLERE TELESKOP GÖZLEMİ

                Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni  Uğur Bay rehberliğinde kulüp öğrencilerinin katkısıyla kurulan teleskop ile tüm okul öğrencilerinin Güneş gözlemi yapmasını sağlandı.

                Kulüp öğretmeni Uğur Bay: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbal göklerdedir." sözünü kendilerine distur edindiklerini, çağımızın mühendislik ve uzay çağı olduğunu, bu konuda çağın gerekliliklerini taşıyan bireyleri yetiştirmenin ülkemize ödememiz gereken bir borç ve en büyük vatandaşlık görevi  olduğunu belirtti.

                Yakakent 100. Yıl İlkokulu Müdürü Cafer Kara'nın böyle bir etkinliğin okullarında olmalarından çok mutlu olduklarını,  çocukların hayatlarında ilk defa teleskop ile Güneş gözlemi yaptıklarını kısacasi çocukların yaşadıkları heyecanın görülmeye değer olduğunu  belirtti.

                STEM ve Astronomi kulübü olarak bir çok etkinliğe imza atmak istediklerini belirten Uğur Bay; Alaçam ve Yakakent halkına  hizmet verip faydalı olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM