Advert

JANDARMA ÖĞRENCİLERE "SÜRÜCÜ SEYAHAT KARNESİ" DAĞITTI

Alaçam İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekiplerince, "Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum" projesi kapsamında öğrencilere sürücü seyahat karnesi verildi.

JANDARMA ÖĞRENCİLERE

İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, okullarda öğrencilere, "Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum" projesi ile ilgili bilgi verdi.

İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, projenin geçen yıl İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "Kırmızı düdük kampanyası" dahilinde yürütüldüğünü anlatarak, "Sizlere dağıttığımız karnelerle araç kullanan anne ve babalarınıza trafikte uydukları ya da uymadıkları kurallar konusunda değerlendirme yapacak, notlar vereceksiniz. Bu uygulama ile araç içerisinde Anne ve Babalarınızın araç kullanırken telefonla konuşma, emniyet kemeri takma ve seyir halinde hız sınırlarını aşılmaması konusunda farkındalık yaratmak ve uygulamayı yakından takip etmek gibi görevler verildi. Doldurduğunuz karneleri 20 Haziran'a kadar, '#trafikkarnem' etiketi ve "TrafikEgm" Twitter adresiyle paylaşacaksınız. Yapılacak değerlendirmelere içerisinde Türkiye genelinde ilk 100'e yüze giren çocuğumuz bisikletle ödüllendirilecek." dedi.

Daha sonra jandarma ekiplerince öğrencilere, sürücü seyahat karneleri dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM