Advert

KIZLAN’DA BOLLUK AŞI

Alaçam ilçesinde her yıl geleneksel olarak yapılan rahmet ve bolluk aşı duası etkinlikleri yapıldı.

KIZLAN’DA BOLLUK AŞI

           Bolluk ve bereket olması için ilçeye 25 kilometre uzaklıkta bulunan Kızla Mahallesi Kur-an Kursu bahçesinde yapılan bolluk aşına yüzlerce vatandaş katıldı. Rahmet duası için birlik ve beraberlik içinde toplanan vatandaşlar dargınların barıştığı küskünlerin bir araya geldiği program Kur’anı Kerim okunmasıyla başladı.             Her yıl bol yağış ve ürünlerin bereketli olması için Kızlan mahallesi Muhtarlığı tarafından organize edilen bolluk aşında yöresel keşkek, yahni, pilav ve tatlı ikramı yapıldı. Cuma Namazından sonra Mahalle İmam Hatibi tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve sonrasında yapılan dua ile son buldu.

           Kızlan Mahallesi Muhtarı Satılmış Büyükkeskin: Yaz aylarının başlangıç döneminde yıl boyunca yapılacak tarımsal faaliyetlerin daha verimli olması bolluk ve bereketin olması için bolluk aşı etkinlikleri yaptıklarını yöremizde  birçok mahallede bolluk aşı etkinliği yapıldığını dile getirdi.

           Yapılan bolluk aşına Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Fatih Öztürkçe, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Emre Kösem, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir ve yönetim kurulu üyeleri Mahalle ve çevre Mahallerinin vatandaşları katıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ
İYİ PARTİ İL BAŞKAN ADAYI KARACA
İYİ PARTİ İL BAŞKAN ADAYI KARACA "BİRLİKTELİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR"