Advert

KOLİN ORTAOKULU’NDA PİKNİK VE UÇURTMA ŞENLİĞİ

Alaçam ilçesi Karayolları Kolin Fatih Ortaokulunda okul sezonu etkinlikleri çerçevesinde Geyikkoşan sahil bandında piknik ve uçurtma şenliği düzenlendi.

KOLİN ORTAOKULU’NDA PİKNİK VE UÇURTMA ŞENLİĞİ

                Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu tarafından okul sezonu etkinlikleri kapsamında organize edilen piknik ve uçurtma şenliğine okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

                Geyikkoşan sahil bandında yapılan etkinliklere Alaçam Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak Ok atma, Badminton, Voleybol gibi spor malzemeleri getirilerek öğrencilerle birlikte aileleri de eşlik etti. Uçurtma şenliğinde havanın rüzgarlı oluşu sebebiyle, öğrenciler uçurtmaları doyasıya uçurma fırsatı buldu. Onlarca uçurtmanın gökyüzünü renklendirdiği şenlikte öğrenciler uçurtma uçurmanın ve oyun oynamamın  mutluluğunu yaşadılar.

                Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürü Taylan Mete, "Uçurtma şenliğinde öğrenciler, eğitimciler ve veliler bir araya geldi. Şenlik katılımcıları hem piknik yaptı, hem uçurtmalarını uçurdu hem de geleneksel çocuk oyunlarını oynayarak güzel vakit geçirdiler. Güzel geçen havaları böyle şenliklerle değerlendirdiklerini söyleyen Mete, "Havanın güzel olması ve rüzgarın ahenkli esmesiyle öğrenciler rengarenk uçurtmalarını gökyüzüne salarak doyasıya eğlendiler ve baharı karşıladılar. Dünyadaki değişim ve gelişime paralel olarak çocuk oyunlarının değişimi de olağandır. Geçmiş yıllarda oynanan oyunların önemli bölümü şu anda zaman aşımına uğrayarak yok oldu. Bu bağlamda okulumuz öğretmenleriz öncülüğünde geleneksel oyunlarımızı yaşatmak, öğrencilerimizi sanal alemden uzaklaştırmak, kaliteli vakit geçirmelerine katkıda bulunmak amacıyla uçurtma ve piknik şenliği organizasyonu düzenledik" dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM