Advert

KOLİN ORTAOKULU ANITKABİR’DE

Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu öğrencileri, 2018-2019 Eğitim Öğretem sezonu bitmesi dolayısıyla Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdiler.

KOLİN ORTAOKULU ANITKABİR’DE

           Öğrenciler Ankara gezisi kapsamında Eski ve Yeni Meclis binaları ile Kurtuluş Müzesi’ni de ziyaret ettiler. Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu öğrencileri Anıtkabir ziyaretinde ilk olarak Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezdiler. Cumhuriyet tarihindeki önemli olayların aktarıldığı fotoğraf ve görsel anlatımları ilgiyle inceleyen öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsi eşyalarını ve savaşta kullanılan eşyaları yakından görmenin heyecanını yaşadılar.

            Okul öğrencileri, müze gezisinin ardından resmi tören için Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu bölüme geçtiler. Mozoleye çelenk bırakan öğrenciler daha sonra saygı duruşunda bulunarak Atatürk’ü özlemle andılar. Tören sonrasında Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürü Taylan Mete, Türkçe Öğretmeni Senai Hopaç, İngilizce Öğretmeni Hakan Oyar ve öğrenciler Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

            Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret ederek tamamladılar. Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürü Taylan Mete, öğrencilere tarih bilincini kazandırmak amacıyla yapılan bu tür gezilerin devam edeceğini belirtti. Çocuklarını bizlere emanet eden velilere teşekkür ederim. bizler öğrencilerimiz geçmişini tanıması için bu tür faaliyetlerimizin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM