Advert

“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI

Alaçam Karahüseyinli Ortaokulu tarafından yürütülen “RENKAHENK” KARMA RESİM SERGİSİ” Hükümet Konağı bahçesinde sergilendi.

“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI

Alaçam ilçesinde bulunan Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu, Karahüseyinli Ortaokulu, Etyemez Alpaslangül Ortaokulu, Soğukçam Ortaokulu, Osman Tural Ortaokulu, Özel Detay Ortaokulu, Kızlan Ortaokulu, Gökçeboğaz Ortaokulu ve Şehit Muhammet Ali Aksu Ortaokulları tarafından karma resim sergisi açıldı.

            Hükümet Konağı önünde sergilenen eserlerin açılışı İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural tarafından yapıldı. Açılışı yapılan “RENKAHENK” KARMA RESİM SERGİSİ ziyaretçiler tarafından beğeni topladı. Sekiz Ortaokulunun birlikte hazırladığı Resim Sergisinde öğrencilerin bir yıl içerisinde isteyerek ve özenle hazırladıkları eserler ziyaretçiler tarafından beğeni topladı. Özellikle Karahüseyinli Ortaokulu tarafından hazırlanan şemsiyeli heykel sergiye gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

            “RENKAHENK” KARMA RESİM SERGİSİ'nin açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdür yaparak şunları söyledi: “Bugün burada öğrencilerimizin çok emek harcanan ve büyük titizlikle hazırlanan Rengarenk Rengarenk karma resim serginin açılışı için bir araya geldik. Resim yapabilmek çok meşakkatli bir iş, o yüzden öğrencilerimizi kutluyorum. Açılışını yapacağımız sergi ustalık, incelik isteyen eserlerle dolu ve bu tarz kaliteli işler bizleri onurlandırıyor. Büyük Atatürk’ün de dediği gibi “ Yüksek uygarlığın, merdiveni sanattır” dedi.

            Alaçam Karahüseyinli Ortaokulu öğrencilerinin müzik eşliğinde yaptıkları gösteriler izleyicilerden tam not aldı. Sergi sonrası Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman tarafından sergi de görev alan tüm öğrencilere “Bilim Çocuk” dergisi hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI