Advert

ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Alaçam Şadiye-Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı kapanış, mezuniyet töreni ve resim sergisi düzenlendi.

ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Okul bahçesinde yapılan programa İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Şube Müdürü Ömer Şener, Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Güreş, MHP Alaçam İlçe Başkanı Erdinç Gül, Merhum Şadiye Turhan hanımefendinin torunları veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

            Okul Müdürü Recai Çapaş açılış konuşmasında şunları söyledi; Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüm, Sayın Daire Amirlerime Saygıdeger Merhume Şadiye ve Merhum Muzaffer Turhan'ın oğlu sayın Ahmet Aydın Turhan Beyefendi, eşleri Sayın Esra Özben Turhan hanımefendi,Torunları; Damla Hanımefendi ve eşleri Fırat Beyefendi, Çok Kıymetli öğretmen arkadaşlarım saygıdeğer velilerimiz, geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Bu günün haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan velilerimizi, öğrencilerimizi; büyük fedakârlıkla görevlerini en iyi şekilde yerine getiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.

            Sevgili gençler, lise eğitimi sürecinde, bir ebeveyn, idareci, öğretmen, personel olarak sizlere emek verdik. Sizlerin kendinden daha emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, hayatı seven, yaşamayı ve yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olmanıza azami gayret sarf ettik. Bundan da büyük bir mutluluk ve heyecan duyduk.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

            Sizler yarınlarımızı gençlerimizi yetiştiren mimarlarımızsınız tüm mesai arkadaşlarımıza yıl içinde göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesinin hizmetlisinden, velisine, öğretmenine, idarecisine kadar göstermiş olduğunuz uyumlu ve gayretli çalışmadan dolayı şükranlarımı sunuyorum.

SEVGİLİ GENÇLER,

            Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki bizleri “Muassır medeniyetler seviyesine” hatta daha da ileriye taşıyınız. Sizlerden dürüst, âdil, iyi bir insan; milli, manevi, evrensel değer ve tutumlara bağlı olmanızı arzuluyorum.

DEĞERLİ GENÇLER,

            Bütün toplumların, ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK: “Bütün umudum gençliktedir.” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.

SAYGIDEĞER MİSAFİRLER,

            Okulumuz, 1993 yılında Kız Meslek Lisesi binasında Alaçam Anadolu Lisesi olarak Eğitim-öğretime başlamış, merhume Şadiye Hanımın ve ailesinin bizlere bu güzel eğitim yuvasını kazandırılmasıyla 2011 yılından itibaren Şadiye-Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi olarak yarınların güçlü ve büyük Türkiye'sini  gerçekleştirecek birçok öğrenci yetiştirdi, yetiştirmeye de devam edecektir. Bu vesileyle merhume Şadiye Hanım ve eşi merhum Muzaffer Turhan Beyefendiye yüce Allah'tan rahmet diliyoruz, oğulları Ali Yalçın, Mehmet Kaya ve Ahmet Aydın Turhan Beylere emeği geçen yakınlarına da şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

           Daha sonra okul birincisi Fatih Duman kütüğe mezunlar adına broveyi çaktı. Okul birincisi Fatih Duman´da konuşmasında yetişmelerinde emeği geçen öğretmenlerine ve ailesine teşekkür etti.

            Son bölümde Şadiye-Muzaffer Turhan'ın torunları tarafından sınıflar bazında dönemlerini  ilk dört derecede bitiren öğrencilere çeşitli ödüller dağıtıldı. torunları tarafından "Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmeye devam edeceğiz, hepinize başarılar dileriz." dediler.

            Programın sonunda mezun olacak olan öğrencilerin kep atmasından sonra müzik eşliğinde okul bahçesinde eğlence yapılarak mezuniyetin keyfini çıkardılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI