Advert

MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞMASINI DOĞAL ORTAMDA YAPTILAR

Alaçam Resai Aydın İlkokulu tarafından Doğada Öğrenim etkinliği içerisinde Doğa yürüyüşü ve oryantiring etkinliği düzenledi

MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞMASINI DOĞAL ORTAMDA YAPTILAR

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yaz dönemi Mesleki Eğitim çalışmalarında öğretmenlerin doğal ortamlarda değişik çalışmalar yapmaları yönünde planlama yapmıştı.Mesleki çalışmalar planına göre 21 haziran 2019 cuma günü Doğada Öğrenelim başlığı altında ,Doğa yürüyüşü etkinliği ve Oryantring etkinliği gerçekleştirildi.Okulların kendi imkanlarıyla yapılan etkinliğin hedefi,Öğretmenlerin motivasyonunun ve kurumsal aidiyet duygusunun artırılması amacıyla etkinlik sonunda piknik ve toplu yemekler düzenlenmiştir.  

            Bu kapsamda ilçemiz Resai Aydın İlkokulu öğretmenleri 21 Haziran günü Doğada Öğrenim etkinliği içerisinde Doğa yürüyüşü ve Oryantiring etkinliği için Sinop İli Erfelek ilçesinde bulunan Erfelek Şelalesi ve çevresine gezi düzenledi.Şelale bölgesinde yürüyüş yapan öğretmenlerimiz hem doğayı tanıdılar,hem doğal ortamda zihinlerini dinlendirdiler hemde değişik etkinliklerle gelecek yıl eğitim çalışmalarında öğrencilerine anlatacak yeni bilgiler edindiler.Sınıf ortamı dışında doğal alanlarda yapılan piknik ve doğal yemek öğretmenlerin motivasyonunu artırdı,2018- 2019 yılının yoğun çalışmasının yorgunluğunun bir kısmını atmış oldular.

            Oryantiring nedir, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmektedir. Çoğu ülkede federasyonlar halinde örgütlenmiştir ve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR