Advert

SAMSUNDA YILIN PROJE OKULU SOĞUKÇAM ORTAOKULU

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Maarifin Yıldızları Yılın Proje Okulu kategorisinde İl Birincisi Alaçam Soğukçam Ortaokulumuz olmuştur.

SAMSUNDA YILIN PROJE OKULU SOĞUKÇAM ORTAOKULU

Okul Müdürü Mücahit Şen; “Türkiye, Litfanya, Polonya, Belçika ve Yunanistan olmak üzere 5 ortaklı Erasmus+ projesi yürütmektedir. Bu proje ile 12 öğretmen 18 öğrenciyi söz konusu ülkelere proje kapsamında götürmektedir.

TUBİTAK Ortaokullar arası proje yarışmasına 2 yıl üst üste ikişer proje ile Karadeniz bölge sergisine katılım sağlamakta ve projelerini sergilemektedir. Mayıs ayında 23 projeden oluşan 4006 TÜBİTAK bilim fuarını gerçekleştirmiştir.

2 adet koordinatör ve  6 adet de ortak olduğumuz E-Twinning projelerini interaktif olarak yürütmektedir.

Türkiye geneli düzenlenen, Bir Düşün Sen Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışmasında SİNCAP adlı projemiz finale kalarak 3 gün süreyle Ankara'da sergilenmiştir.

Eğitimin tüm alanlarındaki çalışmaların ortalamasının alındığı  Samsun Maarif Hareketi Projesinde  iki yıl üst üste  ilçe 1. olmuştur.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına (OKA) Robotik Kodlama alanında proje yazarak ilçemizde bulunan 30 öğretmene Robotik kodlama  alanında eğitim verilmesini sağlanmıştır.

Okulumuzda her öğretmenimiz en az 1 proje yürütmekte olup ilçe il ve Türkiye geneli bir çok projede görev alarak adından söz ettirmiştir.

Okulumuz bir köy okulu olmasına rağmen fedakar öğretmenleri sayesinde zorlu rakiplerini geride bırakarak Samsun genelinde Yılın Proje okulu olarak seçilmiştir. Emeği geçen tüm öğretmenlerime canı gönülden teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM